Колізії та конфліктиОгляд ЗМІ

Суд арештував нерухомість Альфа-Банку, яку той купив у Промінвестбанку

29 липня 2022, 09:01Новини308

Этот материал также доступен на русском

Службові особи Промінвестбанку вчинили розтрату майна банку в особливо великих розмірах “на користь суб`єктів господарювання, які мають кінцевих бенефіціарних власників на території рф”

  • Посилання скопійованоlink copied

13.07.2022 Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання Офісу генпрокурора та в рамках кримінального провадження №120220000000000303 від 15.04.2022 наклав арешт на майно, що належить Альфа-Банку, – повідомляє finbalance.

Так, заборонено право відчуження та розпорядження на наступні об`єкти нерухомості:

  • нежитловий будинок за адресою: м. Київ, провулок Тараса Шевченка, 12 (Шевченківський р-н), загальною площею 5866.2 м2;
  • нежитловий будинок за адресою: м. Київ, вулиця Софіївська, будинок 9/провулок Тараса Шевченка, 10 (Шевченківський р-н), загальною площею 10807.7 м2;
  • нежитловий будинок за адресою: м. Київ, вулиця Тургенєвська, 52/58, загальною площею 2722.8 м2;
  • павільйон за адресою: м. Київ, вулиця Софіївська, 5, загальною площею 321,9 м2;
  • нежитловий будинок за адресою: м. Київ, вулиця Чорновола, 8 (літ. Б), загальною площею 3892,6 м2.

Згідно з судовими матеріалами, слідчі встановили, що службові особи Промінвестбанку вчинили розтрату майна банку в особливо великих розмірах “на користь суб`єктів господарювання, які мають кінцевих бенефіціарних власників на території Російської Федерації”.

Як зазначається, постановою правління НБУ №115/БТ від 25.02.2016 “Про погодження програми капіталізації ПАТ «Промінвестбанк» за результатами його діагностичного обстеження”, встановлено вимогу здійснювати відчуження активів тільки після погодження з Національним банком.

Однак Промінвестбанк без погодження з НБУ здійснив відчуження активів.

Так, згідно з протоколом №36 від 16.08.2019 засідання спостережної ради Промінвестбанку, було прийнято рішення про продаж 75 об`єктів нерухомості банку на території м. Києва та областей України на суму 1,59 млрд грн, або 60,6 млн дол на користь Альфа-Банку.

Надалі 27-29.08.2019 на користь Альфа-Банку було відчужено 5 об`єктів згаданого вище нерухомого майна, що належало Промінвестбанку.

“Відчуження вказаних активів було здійснено за ціною, суттєво нижчою від ринкової, чим завдано значних збитків ПАТ «Промінвестбанк» і призвело до збитків держави у зв`язку з подальшим віднесенням зазначеного банку до категорії неплатоспроможних”, – йдеться в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 13.07.2022.

25.02.2022 правління НБУ прийняло рішення №90-рш/БТ “Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Промінвестбанк»”, а ФГВФО тоді розпочав ліквідацію цього банку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону