Огляд ЗМІ

Суд арештував активи компанії наближених до путіна на 2 мільярди, – СБУ

8 червня 2022, 11:06Новини372

Этот материал также доступен на русском

Служба безпеки встановила, що кінцевими бенефіціарами компанії є російські бізнесмени, причетні до фінансування т. зв. “Л/ДНР”. А один із них навіть належить до найближчого оточення президента рф

  • Посилання скопійованоlink copied

За ініціативи Служби безпеки арештовано активи компанії, якою володіли особи з оточення президента рф путіна.

У пресцентрі СБУ не уточнили назви компанії, але додали, що йдеться про одного з найбільших виробників бетоноконструкцій, який постачав продукцію як в Україну, так і за кордон, – пише БЦ.

Зазначається, що Служба безпеки встановила, що кінцевими бенефіціарами компанії є російські бізнесмени, причетні до фінансування т. зв. “Л/ДНР”. А один із них навіть належить до найближчого оточення президента рф та є спонсором передвиборчої кампанії партії “Єдина Росія”. До того ж – будує житло для співробітників ФСБ і збройних сил РФ.

“Щоб уникнути міжнародних санкцій та постачати товар на тимчасово окуповані території України, керівництво компанії здійснило ребрендинг торгової марки. Втім, завдяки реакції СБУ, на це підприємство накладено арешт”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, за рішенням суду арештовано активів на понад 2 млрд грн: 100% корпоративних прав у вигляді статутного капіталу на понад 437 млн грн; рухоме та нерухоме майно підприємства орієнтовною вартістю 1,5 млрд грн; 9 банківських рахунків, де наявні загалом понад 104 млн грн.

В СБУ наголосили, що це зроблено у межах кримінального провадження за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України)
  • ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Рішенням суду арештоване майно передається в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону