Субвенція на погашення заборгованості з різниці в тарифах вже надходить на рахунки громад, – Мінрегіон

29 грудня 2021, 09:47Новини120

Этот материал также доступен на русском

Реструктуризація заборгованості підприємств теплопостачання за спожиті енергоносії – один з пунктів Меморандуму щодо сталого проходження опалювального сезону.

  • Посилання скопійованоlink copied

Субвенція на погашення заборгованості різниці в тарифах вже надходить на рахунки громад. Кошти спрямовані для погашення заборгованості підприємств ТКЕ та ВКГ перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад і територій Україна, – пише Україна Комунальна.

«Реструктуризація заборгованості підприємств теплопостачання за спожиті енергоносії – один з пунктів Меморандуму щодо сталого проходження опалювального сезону. Як і планувалося, з державного бюджету надається субвенція громадам для погашення заборгованості. Для цього у Державному бюджеті передбачено майже 27 млрд грн. Процес перерахунку коштів триває, наразі майже 14 млрд спрямовані у бюджети громад», – говориться у повідомлені.

Для кожного регіону передбачено відповідно до узгоджених Територіальними комісіями суми заборгованості з різниці в тарифах. Йдеться про 376 підприємств, з яких – 205 ТКЕ та 171 ВКГ.

Кошти в рамках субвенції будуть спрямовані на погашення заборгованості за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, вперше з початку опалювального сезону борги ТКЕ за газ для виробництва тепла зросли 30 листопада – на 89 мільйонів гривень. Протягом наступного тижня (до 7 грудня) заборгованість підвищилась ще на 135 млн грн. У відносних значеннях сукупний борг перед “Нафтогазом” з 30 листопада зріс на 0,4% – до 57,7 млрд грн (станом на 14 грудня).

Найактивніше борги за тепло в цей період нарощували: Криворізька теплоцентраль (+23,9 млн грн) АТ “Сєвєродонецька ТЕЦ” (+18,5 млн грн), АТ “Сумське НВО” (+17,7 млн грн), “Миколаївоблтеплоенерго ОКП” (+11,2 млн грн).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Важливо докладати зусиль для допомоги не тільки кінцевому споживачеві, але й бізнесу, щоб зберегти економічний кістяк країни

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Заявку на участь у держпрограмі з релокації виробництва слід залишити на сайті Мінекономіки

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
За підрахунками експертів втрати 2022 року тільки в банківській сфері перевищать 7 трлн рублів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
На теренах Європейського Союзу українці мають право тимчасового захисту

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Аби відкрити рахунок у цій банківській установі, потрібно мати паспорт. У випадку наявності інших документів, що засвідчують особу, банк розглядає заяву індивідуально.

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Інвестори не готові розлучатися з грошима під час невизначеності