Столичну прокурорку, яка через війну не поверталась із закордонної відпустки, звільнили

23 листопада 2022, 10:10Новини339

Серафима Грекова працювала в органах прокуратури з липня 2012 року

  • Посилання скопійованоlink copied

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів звільнила прокурорку Дніпровської окружної прокуратури міста Києва Серафиму Грекову.

Про це йдеться у рішенні комісії від 16 листопада.

За матеріалами справи, у лютому цього року Грекова, маючи відпустку тривалістю 12 днів, виїхала до Іспанії, а потім – до Республіки Еквадор. 25 лютого 2022 року прокурорка вилетіла з Еквадору до Нідерландів, а після цього вирушила у місто Дрезден (Німеччина). По закінченню відпустки вона без поважних причин не прибула на роботу.

3 березня 2022 року керівнику Київської міської прокуратури електронною поштою від Грекової надійшла заява, що вона не може повернутись на роботу у зв’язку з воєнними діями на території України і тому що перебуває за кордоном.

На початку травня Грекова попросила про відпустку без збереження зарплати. У подальшому їй двічі оформляли таку відпустку — на 21 день і на 15 днів. Водночас жінку повідомили, що після 9 червня вона мусить повернутися до службових обов’язків та попередили про дисциплінарну відповідальність у разі подальшої відсутності на роботі. Однак Грекова на робочому місці так і не з’явилася до сьогодні.

Натомість жінка неодноразово просила про продовження їй відпустки без збереження зарплати до 23 серпня 2022 року, посилаючись на ч.4 ст.12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Керівництво прокуратури просило документи, які б підтверджували факт її виїзду за кордон або наявності статусу внутрішньо переміщеної особи.

12 серпня 2022 року прокуратури отримала лист Грекової зі сканкопією додатку на одному аркуші, який начебто є копією реєстрації на території Німеччини. За результатами розгляду Грековій відмовили у наданні відпустки у зв’язку з неможливістю достовірного встановлення перебування її за кордоном та відсутністю перекладу наданого нею документу українською мовою. Водночас запропоновано повторно подати заяву про надання відпустки на підставі ч.4 ст.12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», надавши документи, які підтверджують факт виїзду та перебування за межами країни (копії всіх сторінок закордонного паспорта з відмітками про перетин кордону тощо).

Наступні заяви Грекової від 26 серпня і 6 вересня 2022 року про надання відпустки без збереження заробітної плати залишено без задоволення через ненадання підтверджуючих документів.

У розгляді дисциплінарної скарги прокурорка також участі не брала. 2 і 16 листопада Комісія намагалась організувати участь Грекової у режимі відеоконференції, однак жінка не реагувала на надіслані їй на електронну пошту запрошення для такої участі та не вийшла на зв’язок.

Комісія вважає, що вчинок Грекової не сумісний із подальшою роботою в органах прокуратури і накладає стягнення у вигляді звільнення з посади.

Серафима Грекова працювала в органах прокуратури з липня 2012 року, а на посаді прокурора Дніпровської окружної прокуратури міста Києва — з 15 березня 2021-го.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Хочеться вірити, що іспанська Феміда не поведеться на хитрощі зловмисників і доведе свою неупередженість стосовно Віктора Муренка

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Точно незаконно продавати гуманітарну допомогу чи укладати щодо неї якісь інші договори, щоб отримати прибуток

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Залучення фахівця в якості експерта можливе лише у державні спеціалізовані експертні установи

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Реалії бізнес-сьогодення вимагають згадати про славнозвісне прислів’я: «Кому війна, а кому мати рідна»

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Народні депутати запропонували нові, більш суворі механізми повернення громадян на територію України під час війни

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Іпотекодавець повинен своєчасно повідомляти іпотекодержателя про будь-яку загрозу знищення, пошкодження, псування чи погіршення стану предмета іпотеки