Огляд ЗМІ

Starbucks, McDonald’s, Coca-cola і Pepsi припиняють роботу в росії

9 березня 2022, 11:30Новини565

Этот материал также доступен на русском

Наші серця з людьми, які переживають неймовірні наслідки цих трагічних подій в Україні, – йдеться у короткій заяві Coca-Cola

  • Посилання скопійованоlink copied

Мережа кавʼярень Starbucks зупиняє всю ділову активність у росії через розвʼязану нею війну в Україні. Будуть закриті всі кав’ярні мережі та зупинено експорт та продаж у росії товарів під брендом Starbucks, пише CNBC.

Оголошення було зроблено після того, як колега – гігант фастфуду McDonald’s заявив раніше, що вони тимчасово закриють свої російські ресторани після гострої критики за мовчання про війну.

Starbucks набагато менше представлена на російському та українському ринках. За даними Bank of America Securities, компанія має близько 130 офісів у росії та Україні. Всі ці кафе працюють за ліцензією, тому компанія не керує жодним із них сама. На ці заклади припадає менше ніж 1% світового доходу Starbucks.

Гендиректор Кевін Джонсон зазначив, що компанія підтримає майже 2000 своїх співробітників у росії.

Джонсон засудив напади на Україну та пообіцяв пожертвувати гонорари від свого російського бізнесу на гуманітарні цілі в Україні: «Ми засуджуємо жахливі напади росії на Україну і всім серцем співчуваємо всім постраждалим», – написав Джонсон.

Тим часом стало відомо, що Coca-Cola оголосила, що припиняє свій бізнес у росії після вторгнення країни-агресора в Україну. Таким чином компанія приєдналася до McDonald’s, Starbucks та багатьох інших американських корпорацій.

«Наші серця з людьми, які переживають неймовірні наслідки цих трагічних подій в Україні, – йдеться у короткій заяві Coca-Cola у вівторок. – Ми будемо й надалі відстежувати і оцінювати ситуацію в міру розвитку обставин».

За даними CNBC, від бізнесу в росії, принаймі тимчасово, відмовився також головний конкурент Coca-Cola – PepsiCo. Зазначається, що Pepsi не зупиняє весь свій бізнес. Компанія продовжить продавати у росії деякі товари першої необхідності, такі як дитячі суміші та дитяче харчування. «Як компанія, яка виробляє продукти харчування та напої, зараз як ніколи ми маємо залишатися вірними гуманітарному аспекту нашого бізнесу», – написав гендиректор PepsiCo Рамон Лагуарта у службовій записці для працівників.

Проте продажі його брендів Pepsi-Cola, 7Up та Mirinda будуть призупинені разом із капітальними вкладеннями та усією рекламною діяльністю в росії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога