Зверніть увагу

Станом на середину квітня у Дніпрі зафіксовано понад 60 тисяч вимушених переселенців

29 квітня 2022, 09:57Новини243

Этот материал также доступен на русском

Дніпро як центр допомоги переселенцям: кому дякувати та кого підтримувати

  • Посилання скопійованоlink copied

З початку повномасштабної війни в Україні Дніпро стало форпостом, який приймає та надає різноманітну допомогу переселенцям, військовим та іншим людям, які тим чи іншим чином постраждали від бойових дій. Завдяки своєму місцезнаходженню та цілій низці інших причин саме сюди приїжджає величезна кількість людей із «гарячих» точок. Найбільше їх – з Донецької, Луганської та Харківської областей. Фактично сьогодні Дніпро – це межа між відносним миром та війною, між життям та смертю.

Але чим більше людей приїжджає в місто, тим більшої уваги та допомоги вони потребують. Місцева влада та волонтери щодня наполегливо працюють над тим, щоб внутрішньо переміщені особи не потребували нічого. Однак ця робота не має ні нормованого графіка, ні вихідних, а складається з одних лише прострочених дедлайнів, тому допомога у здійсненні допомоги потрібна завжди.

Внаслідок географічного положення – між трьома фронтами – Дніпро та область став гуманітарним транзитним хабом.

За два місяці війни вже стало ясно, що наш регіон – чудовий приклад якісної злагодженої координації та взаємодії з переселенцями. Все це заслуга не лише представників правоохоронних органів і влади, а й звичайнісіньких жителів, які докладають величезної кількості зусиль для досягнення таких високих результатів.

За різними підрахунками через Дніпро щодня проїжджає в середньому близько 200-250 переселенців.

Більшість із них тікають зі Слов’янська, Лисичанська та Покровська. Проте, у випадках інтенсифікації бойових дій (напр. ракетний удар по залізничному вокзалу в Краматорську або захоплення Запорізької атомної електростанції) їхня кількість різко збільшується.

Станом на середину квітня у Дніпрі зафіксовано понад 60 тисяч вимушених переселенців. Сказати точну цифру важко, оскільки далеко не всі з них офіційно реєструються. Частина людей залишається у Дніпрі надовго, а частина – лише на кілька днів. Ті, хто мають фінансові можливості зняти квартиру, заїжджають цілими компаніями. Всі інші – після декількох діб, прийшовши до тями та отримавши предмети особистої гігієни та одяг, пересуваються далі.

Через великий наплив людей іноді фіксується дефіцит деяких товарів. Міська влада звітує про те, що Дніпро найбільше потребує продуктів харчування (що не швидко псуються, які можна зберегти як стратегічний запас «про всяк випадок») та медикаментах (для лікування онкології, цукрового діабету тощо). Проте, найбільший попит спостерігається на так зване «медичне залізо». Це апарати Ілізарова та все, що використовується при оперативному втручанні після мінно-вибухових травм.

Голова Української асоціації лікарів амбулаторної медицини Артем Сводковський закликав усіх небайдужих надавати допомогу дніпровським організаціям, які опікуються переселенцями, військовими та всіма іншими, хто постраждав від цієї страшної війни.

Зі слів голови ААМ, від підтримки в тилу залежить дуже багато. Він закликає всіх, хто зараз перебуває в Дніпрі, об’єднуватися заради єдиної доброї мети, а всіх, хто не в місті – допомагати, хто чим може.

Для підтримки своєї діяльності Асоціація амбулаторної медицини приймає донати. Будь-який бажаючий можете зробити пожертвування в євро, доларах США та гривні на один із банківських рахунків, всі деталі можна знайти за посиланням – https://aam.com.ua/pozhertvuvannya/

 

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації