Колізії та конфлікти

Стало відомо про офіційну зарплату ТОП-посадовців Запоріжжя, яких підозрюють у розкраданні “гуманітарки”

22 вересня 2022, 15:33Новини1686

Запорізька гуманітарка нібито збувалася у супермаркетах відомих мереж як звичайний товар

  • Посилання скопійованоlink copied

Заробітна плата голови Запорізької ОВА Олександра Старуха у перші 2 місяці війни складала трохи більше 50 тис. грн “чистими”, а вже з квітня і до серпня зарплата зросла і становила 55 тис. грн “з копійками”. За пів року війни очільник Запоріжчини офіційно заробив 381 878 грн.

Його ж заступниця Злата Некрасова за вказаний період отримувала “на руки” від 16 до 84 тис. грн залежно від місяця і заробила сумарно 274 596 грн. Варто зазначити, що у червні чиновниця отримала допомогу “для вирішення соціально-побутових питань” у розмірі 55 080 грн.

Цю інформацію ГО “Антикорупційний штаб” отримала у відповідь на запити, які надіслала в ОВА одразу після розголосу ситуації щодо розкрадання гуманітарної допомоги на території Запорізької області.

Наприкінці серпня в мережі ширилась інформація про те, що високопосадовці Запорізької області начебто замішані у розкраданні та продажі гуманітарної допомоги.

За інформацією ЗМІ, до справи можуть бути причетні голова Запорізької ОВА Олександр Старух, його заступниця Злата Некрасова, депутат облради Віктор Щербина та секретар міськради Анатолій Куртєв (“Слуга народу”). Офіційно ж слідство жодних прізвищ не називало.

Схема полягала в тому, що запорізька гуманітарка нібито збувалася у супермаркетах відомих мереж як звичайний товар. Проте торгові мережі “АТБ” та “Сільпо” спростували ці чутки. Правоохоронці провели обшуки в міськраді, обласній військовий адміністрації, на складах та вдома у фігурантів справи. Виявили незареєстровану вогнепальну зброю та набої до неї, і навіть наркотики.

Що стосується зарплат двох інших потенційних фігурантів, то виплати секретаря міськради “засекретили”, мотивуючи це тим, що така інформація “може становити загрозу життю, здоров’ю, та національній безпеці”.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Точно незаконно продавати гуманітарну допомогу чи укладати щодо неї якісь інші договори, щоб отримати прибуток

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Залучення фахівця в якості експерта можливе лише у державні спеціалізовані експертні установи

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Реалії бізнес-сьогодення вимагають згадати про славнозвісне прислів’я: «Кому війна, а кому мати рідна»

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Народні депутати запропонували нові, більш суворі механізми повернення громадян на територію України під час війни

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Іпотекодавець повинен своєчасно повідомляти іпотекодержателя про будь-яку загрозу знищення, пошкодження, псування чи погіршення стану предмета іпотеки

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Здається, депутати хочуть у ручному режимі керувати коштами, прикриваючись благородною метою підтримки вітчизняного машинобудування