За кордоном

США пропонують реформувати Радбез ООН через війну Росії

9 вересня 2022, 10:17Новини309

Этот материал также доступен на русском

З 2009 року Росія наклала 26 вето, до 12 з яких приєднався Китай, а США застосували вето лише чотири рази

  • Посилання скопійованоlink copied

Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Ґрінфілд заявила, що Штати підтримують реформу Ради Безпеки ООН, зважаючи на російську агресію. Зокрема, використання права вето. Про це вона сказала під час брифінгу, присвяченому пріоритетам США на 77-ій сесії Генасамблеї.

За словами Томас-Ґрінфілд, РФ, як постійний член Ради Безпеки ООН, завдала удару по самій основі Статуту ООН, а її війна проти України «випробовує на міцність фундаментальні принципи», на яких ґрунтується організація.

Вона оголосила, що Вашингтон вирішив дотримуватися «шести принципів відповідальної поведінки членів Ради Безпеки ООН». Зокрема, США утримуватимуться від використання права вето, за винятком рідкісних ситуацій, та активніше взаємодіятимуть із іншими країнами-членами.

«Будь-який постійний член, який використовує право вето для захисту власних актів агресії, втрачає моральний авторитет і повинен нести відповідальність. І зауважу, що з 2009 року Росія наклала 26 вето, до 12 з яких приєднався Китай, а США застосували вето лише чотири рази», — сказала постійна представниця Сполучених Штатів.

Заходи з реформування Радбезу, за словами Томас-Ґрінфілд, включатимуть співавторство США у резолюції про право вето, яка вимагає від постійних членів Радбезу пояснити їх застосування Генасамблеї ООН. Також вона вважає, що Рада Безпеки має «відображати глобальну реальність і враховувати географічне представництво».

«Ми не повинні захищати застарілий статус-кво. Натомість ми повинні продемонструвати гнучкість і готовність йти на компроміс в ім’я більшої довіри та легітимності. Ми повинні досягти консенсусу навколо розумних і надійних пропозицій щодо розширення складу Радбезу», — сказала представниця США.

Раніше президент України Володимир Зеленський критикував ООН та виступав за її реформування. За його словами, організація не може виконувати свої функції через Росію, яка блокує «все конструктивне та використовує глобальну архітектуру, щоб поширювати брехню».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону