За кордоном

США на порозі надзвичайного рішення щодо держборгу: що відомо

2 серпня 2021, 15:47Новини581

Этот материал также доступен на русском

Сукупна заборгованість країни майже досягла $28,5 трильйона.

  • Посилання скопійованоlink copied

У США завершилася дворічна угода щодо припинення ліміту держборгу. Це означає, що його граничне значення знову почало діяти. Як пише Bloomberg, до кінця червня сукупна заборгованість майже досягла $28,5 трлн — $22 трлн плюс накопичені борги із серпня 2019 року, зазначає Investory News.

Так, якщо Конгрес не вирішить припинити дію ліміту або не збільшить його, то Мінфіну доведеться йти на надзвичайні заходи. При досягненні межі США в жовтні або листопаді виявляться на порозі невиконання звичайних видаткових зобов’язань або допустять дефолт за держпаперами.

Без угоди Мінфін США зможе розпоряджатися лише грошовими залишками на рахунках — це близько $450 млрд — і надходженнями до бюджету після планованих витрат.

Як зазначається, відомство вже почало готуватися до проблем. З п’ятниці, 30 липня, воно припинило випуск низки спеціальних паперів, а також почало використовувати спеціальні боргові інструменти, які не враховуються під час розрахунку боргового ліміту. Ще однією можливістю заощадити стане припинення інвестицій у фонди для пенсіонерів держсектору.

Водночас Демократична партія, що має більшість в обох палатах, поки не розкрила свій план дій. Більш того, її члени вказують, що поки не обраний навіть шлях розв’язання проблем. Однак, як зазначають експерти, тепер конгресменам доведеться зосередитися на цьому питанні.

Так, американська влада стикається з подібною ситуацією з 1980-х років. У низці випадків федеральному уряду, за винятком окремих відомств, доводилося припиняти роботу до досягнення угоди між двома партіями. Тільки за останні десять років таке траплялося тричі.

Як зазначається, в нинішніх умовах демократи можуть піти на скорочення бюджету, що виключає необхідність переговорів з республіканцями, проте це зробить партію в поодинці відповідальну за непопулярне рішення. У разі ж спроби домовитися про підвищення держборгу, республіканці будуть домагатися згоди на перегляд потрібних їм статей бюджету або обміняють свою підтримку плану демократів на інші законопроєкти.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?