За кордоном

США готуються посилити санкції проти російської нафти, щоб «знешкодити» військову машину Кремля

20 вересня 2024, 17:17Новини138

«США мають щодо Росії докладати зусиль у двох напрямах: роззброєння російської військової машини і позбавлення її фінансових надходжень»

  • Посилання скопійованоlink copied

Влада США планує найближчим часом посилити обмеження щодо російської нафти, вдаривши по «тіньовому флоту» для її перевезення та обсягами поставок на світовий ринок, заявив заступник радника американського президента з нацбезпеки Даліп Сінгх.

За його словами, це допоможе позбавити фінансування російської військової машини: «США мають щодо Росії докладати зусиль у двох напрямах: роззброєння російської військової машини і позбавлення її фінансових надходжень».

Найважливішим компонентом зниження фінансових доходів Росії є контроль над її поставками нафти. За його словами, «наближається момент, коли можна буде говорити про набагато жорсткіший режим, стосовно тіньового флоту, і обсягів нафти, які Росії дозволено поставляти на ринок».

“У короткостроковій перспективі від шести місяців до трьох років, якщо ми збираємося скоротити доходи Росії від продажу нафти, то це буде зроблено за допомогою санкційних та інших інструментів”, – сказав Сінгх, виступаючи у фонді Карнегі.

При цьому чиновник зазначив, що є й інший напрямок, яким потрібно займатися, щоб скоротити військові можливості Росії.

“Знешкодження російської військової машини залежить від зміни зацікавленості третіх країн, що виробляють компоненти, які в результаті виявляються безпосередньо на полі бою на користь Росії”, – зазначив Сінгх.

Серед країн, які допомагають Росії отримувати компоненти військової техніки, Сінгх назвав Китай, Індію, Туреччину, Об’єднані Арабські Емірати та інші країни. При цьому він наголосив, що Китай є «найзлішим порушником» санкційного режиму США.

Країни G7 ввели “цінову стелю” на російську нафту в розмірі $60 за барель, а також на нафтопродукти — на рівні $100 за барель. Обмеження передбачає, що компанії з країн G7 не можуть надавати послуги з транспортування продукції, яка продається дорожче за ціновий ліміт.

Крім цінової стелі, Захід ввів санкції проти «тіньового флоту» Росії. Під обмеження підпали понад 50 танкерів. За даними Bloomberg, на початок липня цього року десятки танкерів, які раніше перевозили російську нафту, вимушено простоювали порожніми по всьому світу — від Балтійського та Чорного моря до Південної Кореї та Суецького каналу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна