За кордоном

США анонсували санкції проти «будь-якої китайської компанії», яка допомагає російському ВПК

18 квітня 2024, 15:35Новини90

Этот материал также доступен на русском

У США вважають, що “пора встановити ціну безмежному партнерству КПК (Комуністичної партії Китаю) з Росією”

  • Посилання скопійованоlink copied

Перед початком війни в Україні Москва та Пекін оголосили про «безмежне партнерство», і з того часу лідери двох країн неодноразово підтверджували готовність і надалі розвивати близькі відносини.

Але тепер у США вважають, що “пора встановити ціну безмежному партнерству КПК (Комуністичної партії Китаю) з Росією”.

Про це заявив республіканець Майк Галахер, голова спеціального комітету Палати представників зі стратегічної конкуренції між США та КПК. Він співавтор підтриманого обома основними американськими партіями законопроекту про запровадження санкцій проти китайських військових компаній, які надають матеріальну підтримку Росії.

У Вашингтоні дедалі більше стурбовані китайськими постачанням комплектуючих, які використовуються для виробництва озброєнь, які застосовуються у війні з Україною.

Тому Галлахер заявив: “Будь-яка компанія, яка сприяє жахам в Україні, як це робить китайський військово-промисловий комплекс, заслуговує на те, щоб випробувати на собі всю силу американських санкцій”.

Законопроект із характерною назвою No Limits Act («Закон без обмежень») дасть таким компаніям 180 днів на відхід з російського ринку, перш ніж на них будуть накладені «повні блокуючі санкції».

Список таких компаній вестиме уряд США.

Співавтор документа Джон Муленар, який незабаром змінить Галлахера на посаді голови комітету, заявив, що Китай та Росія «спільно намагаються завдати шкоди Америці та нашим союзникам». Новий законопроект, за його словами, спрямований на те, щоб «посилити санкції щодо військових компаній у Китаї, які співпрацюють із Росією та допомагають модернізувати збройні сили самого Китаю».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”