Огляд ЗМІ

США анонсували новий пакет військової допомоги Україні

18 січня 2023, 16:20Новини165

Этот материал также доступен на русском

З початку війни США відправили Києву військову допомогу на $22,9 млрд

  • Посилання скопійованоlink copied

Білий дім не виключає, що оголосить про новий пакет військової допомоги Україні до кінця цього тижня. Про це в ефірі CNN розповів координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

Чиновник не уточнив, чи будуть у новий пакет допомоги включені танки. Він підкреслив, що “не хоче випереджати те, про що ще не оголосили”, але запевнив, що США зосереджені на тому, щоб “дати Україні все необхідне у її боротьбі”.

“Ми продовжимо модифікувати ці пакети так, щоб вони найбільше відповідали потребам України, і якщо ми не можемо їх задовольнити, то звернемося до союзників і партнерів, щоб подивитися, чи зможуть вони”, – розповів він.

У січні західні чиновники визнали необхідність постачання Україні танків та іншої важкої бронетехніки. Спочатку в НАТО побоювалися, що постачання танків буде розцінено Москвою як крок до подальшої ескалації конфлікту.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню 4 січня анонсував постачання Києву легких колісних танків AMX 10-RC. Британський прем’єр Ріші Сунак погодився відправити Україні ескадрон танків Challenger 2. Американська влада обіцяла надати Києву 50 БМП Bradley і не виключила передачу партії БТР Stryker. Берлін планує до середини весни передати ЗСУ 40 БМП Marder і обіцяє ухвалити рішення щодо відправки в Україну танків Leopard.

Коментуючи ракетний удар по житловому будинку в Дніпрі, Кірбі сказав, що США «дуже ясно і прямо заявили про те, що російські збройні сили продовжують чинити звірства та військові злочини» і працюватимуть з міжнародною спільнотою, щоб притягнути Росію до відповідальності. Чиновник назвав обурливим удар по житловому будинку, який «не має жодної військової цінності». «Мова не йшла про відключення електрики чи води. Йшлося про вбивство безневинних мирних жителів, поки вони були вдома», – наголосив він.

З початку війни США відправили Києву військову допомогу на $22,9 млрд., з яких $12,7 — безпосередньо озброєння зі складів Пентагону, а ще $1,32 млрд. — гранти та кредити на закупівлю зброї у країн-союзників.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро