Справу про захист активів «УКРІНБАНКУ» розгляне Верховний Суд

19 липня 2023, 12:12Новини126

Этот материал также доступен на русском

19 липня 2023 року Велика Палата Верховного Суду розглядатиме справу №909/578/17, в межах якої вирішується питання щодо правонаступництва ПАТ «Укрінбанк».

  • Посилання скопійованоlink copied

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вкотре доводиться вживати заходів для захисту у суді активів «УКРІНБАНКУ» для повернення коштів його кредиторам.

19 липня 2023 року Велика Палата Верховного Суду розглядатиме справу №909/578/17, в межах якої вирішується питання щодо правонаступництва ПАТ «Укрінбанк». А саме відступу від висновків Великої Палати Верховного Суду 2019-го року, якими було чітко визначено, що:

  • ПАТ «Укрінком» не є правонаступником ПАТ «Укрінбанк»;
  • у разі скасування судом або визнання неправомірним рішення Фонду про запровадження тимчасової адміністрації чи початок процедури ліквідації банку управління банком Фондом не припиняється.

Згадане рішення Великої Палати Верховного Суду 2019-го року у справі №925/698/16 спрямоване на недопущення функціонування банківської установи поза межами правового поля, тобто, сприяло розв’язанню проблеми так званих «зомбі-банків». У разі перегляду цього рішення знов можливе створення правової невизначеності навколо ПАТ «Укрінбанк», що надасть можливість власникам банку вчиняти дії, спрямовані на виведення активів банківської установи та продовжувати ухилятись від розрахунків з вкладниками і кредиторами банку.

Засідання розпочнеться об 11:00 19 липня 2023 року у приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.

Нагадаємо, ПАТ «УКРІНБАНК» був визнаний неплатоспроможним постановою Правління НБУ від 24 грудня 2015 р. № 934 «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «УКРІНБАНК» до категорії неплатоспроможних», а з 23.03.2016 у Банку розпочато процедуру ліквідації. Незабаром після вказаного рішення НБУ колишні власники Банку ініціювали декілька судових процесів з оскарження процедури його виведення з ринку, перереєстрували його у м. Сєвєродонецьку та замінили у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань назву і статус юридичної особи на ПАТ «Укрінком», яке проголосило себе правонаступником Банку. Як наслідок – ПАТ «Укрінбанк» з усіма його активами було фактично виведено з-під контролю Фонду, а розрахунки з кредиторами зупинено. До того часу Фонд уже виплатив вкладникам банку 1,8 млрд грн. Станом на 01.06.2023 залишки вимог кредиторів ПАТ «УКРІНБАНК» складають 2,9 млрд грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?