За кордоном

«Співчуваємо українцям і допомагаємо» – прем’єр-міністр Республіки Косово Альбін Курті

8 січня 2023, 15:47Новини179

Журналісти на зустрічі з Альбіном Курті подякували урядовцям за підтримку працівників преси

  • Посилання скопійованоlink copied

Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті зустрівся в Приштині з групою українських медійників і представників журналістських об’єднань – співорганізаторів програми «Journalists-in-Residence Kosovo», повідомляє з Балкан Сергій Шевченко.

Прем’єр-міністр Республіки Косово Альбін Курті

Прем’єр-міністр наприкінці першого новорічного тижня привітав гостей зі святами, прийнявши їх у будівлі уряду, в службовому кабінеті. Політик зазначив, що він, як і народ Косова, співчуває болю українців і втратам, спричиненим війною, і наголосив, що косовари відчувають свій людський і громадянський обов’язок допомогти Україні. Альбін Курті подякував журналістам за витримку (члени родин двох українських медійників перебувають нині в лавах Сил оборони), а також за активну професійну діяльність у Косові.

«Цю програму, втілену в життя на Балканах за спільної участі німецьких колег і косоварів, а також за активного сприяння Національної спілки журналістів України, оцінили в Європейській федерації журналістів як один з найкращих зразків професійного захисту творчих працівників у час війни», – зазначила засновниця й очільниця Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех. Вона прокоментувала перше в новому році спілкування з главою уряду Косова (торік були зустрічі як з прем’єром, так і з президенткою Вйосою Османі, і з міністрами). Це не лише вияв уваги органів влади до медійників, яким надали змогу безпечно дистанційно працювати у Приштині, а насамперед – приклад послідовної, дієвої підтримки народу України, впевнена журналістка: «Це вияв міжнародної солідарності з нашим народом у його боротьбі проти московського агресора. Нашу націю уособлює тут, у Косові, зокрема, й група колег – учасників міжнародної програми, яка довела свою ефективність і заслуговує на поширення цього досвіду».

У своєму виступі на зустрічі секретар НСЖУ, віцепрезидент фонду «Журналістська ініціатива» (автор цієї замітки) на пропозицію організаторів розповів про нові творчі здобутки в діяльності на інформаційному фронті. У контексті виступу згадалася й пам’ятна зустріч українських журналістів з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Косово в Японії Сабрі Кічмарі влітку 2022-го в Токіо (відтоді з дипломатом триває листування, тож про нові публікації з Приштини знають і на другому боці планети). Посол, до речі, тоді в розмові наголосив: «Журналісти – важливі». «Так, це гасло нашої творчої спілки!» – відповіли гості й навели чимало фактів на підтвердження сказаного. Обмін думками показав одностайність учасників зустрічі в оцінках становища в інформаційній сфері України, а також подій, що відбуваються у світі в час російсько-української війни.

Зустріч у кабінеті прем’єр-міністра Косова

Журналісти на зустрічі з Альбіном Курті подякували урядовцям за підтримку працівників преси, міжнародним організаціям та партнерським об’єднанням у медійній галузі за можливість глибше пізнавати життя й історію Косова та ознайомлювати краян із сьогоденням і минувшиною держави, доля якої схожа з долею України (обидві, як відомо, зазнали збройного нападу сусідів).

Прем’єр-міністр Косова подарував гостям на згадку про зустріч сувеніри з державною символікою, а найголовніше – виданий на високому поліграфічному рівні двома мовами (албанською і англійською) фоліант про фундатора албанської ідентичності, національного героя Скандербега.

Подарункове видання про Скандербега і збірка публіцистики «Імперія терору»

Журналісти зробили висновок зі сказаного Альбіном Курті: як показала війна, не матеріальні надбання головне в житті людини, а сила й міць людського духу – така нація непереможна. Автор «Імперії терору» з цього приводу пригадав слушну думку сучасного українського філософа й публіциста Євгена Сверстюка: в умовах інформаційної війни, як казав митець, «виховання національної пам’яті – то головний самозахист».

Під час спілкування брали слово представниця Європейського центру свободи преси та медіа Флютура Кусарі й голова Асоціації журналістів Косова Джемайль Реджа. Вони позитивно оцінили діяльність учасників програми в інформаційній сфері й засвідчили свою готовність далі сприяти розвиткові цього міжнародного проєкту. Серед промовців на зустрічі були також колеги з Києва, Кропивницького й Одещини. Виступила, зокрема, авторка документальних фільмів, головна редакторка порталу «Forcenews» киянка Олена Солодовнікова, а її шестирічна донька Роксолана під оплески творчої команди подарувала Альбіну Курті синьо-жовту стрічку.

Прем’єр галантно поцілував ручку дитині – цей вияв почуттів не менш красномовний, як і його щирі слова співчуття й реальна допомога українцям.

«Журналісти висловили глибоку вдячність за підтримку й теплу гостинність, надану їм Косовом і його народом, – повідомив у новинах сайт kryeministri.rks-gov.net. – Це допомогло почуватися як вдома у важкі для них, їхнього народу та країни часи. Вони поділилися з прем’єр-міністром своїм досвідом у Косові та своїми професійними здобутками».

Наприкінці спілкування гості висловили впевненість у прийдешніх позитивних зрушеннях, зокрема щодо налагодження дипломатичних відносин двох держав. Офіційний Київ, на думку українських медійників, має дослухатися до голосу широкої громадськості, яка на рівні народної дипломатії визнала Республіку Косово як щирого друга України, суверенну й незалежну державу на Балканах.

Спільне фото на згадку про цю зустріч поширили ЗМІ, сторінки в соціальних мережах та офіційні сайти державних органів. Один з героїв наших публікацій про косовських волонтерів житель Приштини Роберт Фейзулаху відгукнувся листом: «Дуже приємно, що прем’єр знайшов час зустрітися з українськими журналістами. Я знаю, що вам усім важко бути далеко від дому та родини… Бажаю, щоб наступне свято застало Україну в мирі та розквіті».

Прем’єр-міністр Альбін Курті в прикінцевій частині бесіди анонсував наступне спілкування з пресою в межах прийдешніх офіційних заходів і запросив на них українців – 17 лютого цього року країна відзначатиме 15-річчя ухвалення Декларації про незалежність Республіки Косово.

Сергій Шевченко

Фото автора і kryeministri.rks-gov.net

м. Приштина

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»