Спільнодія арбітражного керуючого та заставного кредитора в справі «Богдан Моторс» стала в нагоді для держави під час війни

19 липня 2022, 14:07Новини444

Этот материал также доступен на русском

Спільна робота дозволила передати Луганській ОВА 10 автобусів марки «Богдан»

  • Посилання скопійованоlink copied

Відносини між кредиторами, боржниками та арбітражними керуючими завжди були непростими. Але війна настільки загострює певні моменти, що інколи заради великої мети про чвари забувають усі. В липні 2022 року на адресу арбітражного керуючого Євгена Шимана (ліквідатора АТ «Богдан Моторс») надійшов лист подяки від Луганської обласної військової адміністрації за надання Луганській ОВА 10 автобусів марки «Богдан».

Зазвичай у ЗМІ висвітлювались новини щодо протидії навколо майна «Богдан Моторс», однак у випадку допомоги для прифронтових територій відмінну кооперацію та чіткі юридичні дії продемонстрували усі – від представників заставного кредитора (Укрексімбанк) до представників влади й арбітражного керуючого.

Зазначені транспортні засоби вже використовуються для потреб держави в умовах війни, задіяні у забезпеченні евакуації населення та виконанні гуманітарних завдань.

«Ваша підтримка є вкрай важливою та дуже відчутною для Луганщини, на території якої внаслідок бойових дій пошкоджено та знищено значну частину транспортних засобів. Разом до перемоги! Бути добру!», – зазначено у листі на адресу ліквідатора АТ «Богдан Моторс» від начальника Луганської обласної військової адміністрації.

Важливо також, що відчуження майна відбулось в порядку, визначеному ст.ст. 3 та 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та ст.ст. 1-4 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану». А отже майно банкрута, передане до Луганської ОВА, було належним чином оцінене та підлягатиме в подальшому повній компенсації з боку держави.

Сподіваємось, це буде не єдиний приклад чіткої та спільної роботи у справах про банкрутство АТ «Богдан Моторс». Впевнені, що коли є велика спільна мета, усі розбіжності мають відійти на другий план задля її досягнення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Суд повинен мати серйозні підстави, щоби продовжити строки в процедурі розпоряджання майном

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів