Соціологи з’ясували ставлення українців до Діда Мороза та плани щодо новорічних свят

23 грудня 2022, 15:42Новини387

Чверть опитаних (25,9%) скоріше не будуть святкувати, а 6,5% однозначно не будуть

  • Посилання скопійованоlink copied

Менше третини українців (32%) вважають необхідним зберегти у своїх традиціях Діда Мороза, інші респонденти або байдужі, або вважають, що потрібно відмовитися від радянських символів Нового року. При цьому Новий рік планують святкувати понад половина українців. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology», проведеного 7-14 грудня 2022 р.

З половини українців (51,4%), які будуть святкувати Новий рік: 22,1% точно будуть, 29,3% – скоріше будуть. Чверть опитаних (25,9%) скоріше не будуть святкувати, а 6,5% однозначно не будуть. 16,2% респондентів не визначилися з відповіддю.

Відповідаючи на запитання «Коли ви святкуватимете Різдво?», 26,5% респондентів назвали дату 7 січня, майже стільки ж – 26,4% святкуватимуть 25 грудня. Ще 20,1% українців будуть святкувати Різдво в обидва дні. 9,8% взагалі не святкуватимуть цей день, а 17,3% респондентів не визначилися із відповіддю.

Якщо порівнювати цьогорічні результати з відповідями на таке ж запитання в 2021 році (відповідно до опитувань, проведених компанією «Active Group»), то майже удвічі (з 14% до 26,4%) збільшилася кількість українців, які будуть святкувати Різдво 25 грудня. Відповідно на 22,1% зменшилася кількість опитаних, які святкують 7 січня. Кількість респондентів, які святкують обидва Різдва, та, тих, хто не святкує, майже не змінилася. Кількість тих, хто не визначився з відповіддю, у 2022 році збільшилася утричі – з 5,3% до 17,3%.

Переважна більшість українців (69,7%) ще не почали готуватися до святкування Нового року, а чверть (24,5%) респондентів почали підготовку. 8,5% не визначилися з відповіддю.

Відповідаючи на запитання «Чи потрібно відмовитись від таких символів Нового року як Діда Мороз та Снігуронька?», 26,5% українців відповіли, що точно потрібно, ще 41,5% сказали, що можливо потрібно відмовитися.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро