Соціологи з’ясували, чого захочуть українці від влади після Перемоги

16 січня 2023, 15:36Новини862

Этот материал также доступен на русском

На запитання «Що для вас буде Перемогою у війні з рф?» половина українців (48,7%) відповіли, що це буде вихід на кордони 1991 року з Кримом

  • Посилання скопійованоlink copied

На думку українців, зменшення корупції та зміцнення обороноздатності України – першочергові задачі, які має виконати влада України після Перемоги. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного компанією «Active Group» 6-8 січня 2023 р. за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology».

На запитання «Що для вас буде Перемогою у війні з рф?» половина українців (48,7%) відповіли, що це буде вихід на кордони 1991 року з Кримом, а повне знищення російської федерації назвали 31,6% опитаних.

3,3% респондентів відповіли, що Перемогою для них буде вихід на кордони 23 лютого 2022 року, 2,7% назвали Перемогою вихід на кордони 1991 року без Криму і 2,2% відповіли «Захід українських військових не території, що поки належать росії чи Білорусі». Інші варіанти Перемоги бачать 2,2% опитаних, 9,3% не визначилися з відповіддю.

Щодо завдань, які першочергово має виконати влада України після Перемоги, то 49,1% респондентів назвали зменшення корупції, 44,7% – зміцнення обороноздатності України, 40,7% – відбудову житла, пошкодженого у війні, 36,3% – відновлення інфраструктури населених пунктів, 25% – створення робочих місць, 16,1% – збільшення соціальної підтримки громадян, 11,7% – сприяння поверненню людей з-за кордону, 7,3% – збільшення незалежності судів, 5,8% – збільшення доступу громадян до управління державою, по 2,4% обрали задачі прискорення переходу на зелену енергетику, продовження децентралізації та підтримки волонтерських об’єднань, 1,3% – підтримання громадських об’єднань. Не змогли визначитися з відповіддю 6,4% опитаних.

Відповідаючи на запитання «Що є більш важливим: зменшення впливу держави на бізнес чи збільшення контролю держави над бізнесом?» 41,2% респондентів сказали, що вплив треба зменшити: 26,6% відповіли «однозначно зменшити» і 14,6% – «швидше зменшити». Натомість, 23,9% українців вважають, що вплив держави на бізнес треба збільшити: 8,8% впевнені в цьому, 15,1% скоріше за все притримуються цієї думки. 7,1% вважають, що треба залишити все як є, а 27,8% не визначилися з відповіддю.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження здійснено компанією «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology». Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 6-8 січня 2023 р.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Дослідження

Статті • БОРГ-review
До заяви треба додати мінімум один документ, який підтверджує участь у бойових діях.

Дослідження

Статті • БОРГ-review
У разі непідтвердження мети поїздки Державна прикордонна служба України може відмовити особам у перетині державного кордону

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Війна неабияк вплинула на економічну ситуацію в Україні та на добробут українців, відповідно