Зверніть увагуОгляд ЗМІ

Смертність від грибкових інфекцій зросла майже вдвічі за десятиліття

17 січня 2024, 14:43Новини255

Основною причиною зростання смертності називають поширення серед грибів стійкості до препаратів, що покликані з ними боротися

  • Посилання скопійованоlink copied

За останнє десятиліття від різноманітних грибкових інфекцій щороку помирало у середньому 3,8 мільйона людей, що майже вдвічі більше, ніж було до того — приблизно 2 мільйони. Більшість випадків стосуються аспергільозу, хронічну легеневу форму якого діагностують щорічно у близько 1,8 мільйона людей по всьому світу.

Основною причиною зростання смертності називають поширення серед грибів стійкості до препаратів, що покликані з ними боротися.

Дослідження опубліковане у журналі Lancet Infectious Diseases.

Як розрахували смертність?

Науковець Манчестерського університету проаналізував наявну наукову літературу щодо поширеності грибкових інфекцій за 2010-2023 роки у більш ніж 120 країнах світу. У процесі враховувалися як смерті безпосередньо від грибкових інфекцій, так і ускладнені хвороби через них. Так з’ясувалося, що щороку близько 6,5 мільйона людей стикаються із грибковою інфекцією, 3,8 мільйона помирають, із яких 2,5 мільйона — безпосередньо через інфекцію.

2,1 мільйона людей заражаються аспергільозом, будучи пацієнтами із вразливих категорій через наявність хвороби легень, раку крові чи перебування у реанімації. Поміж них смертність сягає 85 відсотків. Від аспергільозу у до того здорових людей гине близько 18 відсотків заражених.

Другим за поширеністю важким патогеном виявилися гриби Candida — від їхнього ураження кровоносної системи помирає по 995 тисяч пацієнтів, або 63 відсотки заражених, щороку. Астма через ураження грибами розвивається в 11,5 мільйона людей за рік і близько 46 тисяч через хворобу помирає.

  • Дедалі більше небезпеки помічають і від стійких до препаратів бактерій. Глобальний аналіз показав, що лише у 2019 році стійкі до антибіотиків бактерії вбили майже 5 мільйонів людей.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби