За кордоном

Слідом за Латвією ще одна країна вирішила заборонити ввезення російського зерна

26 лютого 2024, 16:46Новини64

Этот материал также доступен на русском

Литовські фермери, які влаштували в січні акції протесту, закликають уряд ухвалити рішення про обмеження транзиту російського зерна

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство сільського господарства Литви планує запровадити обмеження на імпорт зерна з РФ, при цьому питання про повну заборону його ввезення не розглядається.

«Заборона — в принципі непроста справа, на нас дуже сильно тиснуть і Світова організація торгівлі (СОТ), і всі міжнародні організації через глобальний голод. І взагалі, обмеження на те саме пересування, це досить токсична тема. І латиші отримають багато критики за ту саму заборону, тож я якось думаю, що тут не обов’язково все пройде так, як заплановано», — сказав радник міністра сільського господарства Рокас Петрашюнас, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Литовські фермери, які влаштували в січні акції протесту, закликають уряд ухвалити рішення про обмеження транзиту російського зерна. Голова Литовської сільськогосподарської ради Ігнас Хофманас висловлював підозру, що частина російського зерна перевозиться через Литву і залишається в країні.

Однак міністр сільського господарства Кястутіс Навіцкас заявив, що через Литву проходить дуже мало російського зерна і що все воно йде в порти.

Раніше повідомлялося, що 23 січня 2024 року міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе заявив про те, що має намір обговорити з міністрами сільського господарства Європейського Союзу заборону на імпорт російської агропродукції до країн ЄС і можливу заміну їх українськими агротоварами.

Нещодавно Латвія домоглася підтримки своєї ініціативи щодо заборони імпорту російського зерна з боку Литви та Естонії, але для того, щоб цей захід був дієвим, потрібні рішення на рівні Євросоюзу. Про це заявила прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня. 22 лютого 2024 року Сейм Латвії ухвалив у двох читаннях постанову про заборону імпорту російської та білоруської продукції щонайменше до липня 2025 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення