Скасовано податки на ввезення авто: що саме передбачено Законом

1 квітня 2022, 14:12Новини857

Этот материал также доступен на русском

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховною Радою України 24.03.2022 року прийнято Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану” (надалі – “Закон”), яким встановлено нові правила розмитнення автомобілів на період воєнного стану. Наразі, згідно інформації, розміщеної на веб-сайті Верховної Ради України, Закон направлено на підпис Президенту. Після підписання та опублікування набере законної сили.

Які платежі необхідно було сплачувати до прийняття Закону?

Слід зазначити, що до прийняття вказаного Закону, кожен, хто вирішив ввезти в Україну транспортний засіб, сплачував такі податки, збори та інші платежі:

  • ввізне мито (10%);
  • акцизний податок (розраховували за формулою – пп. 215.3.5-1 Податкового кодексу України);
  • податок на додану вартість (20 %);
  • збір до Пенсійного фонду за першу державну реєстрацію легкового автомобіля (залежить від вартості автомобіля).

Які правила запроваджені Законом?

Законом запроваджено наступне.

1. звільнено від оподаткування ввізним митом: автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу.

Виключення: не поширюється на товари, які мають походження з країни, визнаної державою – окупантом.

Строк: з 1 квітня 2022 року і до припинення або скасування воєнного стану на території України

2. звільнено від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком: операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту.

Виключення: не застосовується до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, які мають походження з країни, визнаної державою – окупантом.

Cтрок: тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану.

3. звільнено від оподаткування податком на додану вартість: операції з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту суб’єктами господарювання, які зареєстровані платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, крім фізичних та юридичних осіб, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 цього Кодексу.

Виключення: не застосовується до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, які мають походження з країни, визнаної державою – окупантом.

Cтрок: тимчасово, з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану.

Звертаємо увагу, що закон розповсюджується на всіх без виключення громадян та не залежить від віку авто, об’єму двигуна. Відтак, як бачимо, законодавець, на період воєнного стану (з 1 квітня 2022 року), суттєво знизив податкове навантаження на операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів. Одночасно деякі платежі все ж таки залишились. Зокрема, за першу реєстрацію транспортного засобу доведеться сплатити пенсійний збір.

Розмір збору встановлюються в таких розмірах:

3% – якщо об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (не перевищує або дорівнює 409 365 грн.). Максимальна сума збору в такому випадку (при об’єкті оподаткування в 409 365 грн.) складатиме до 12 280,95 грн.;

4% – якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (більше ніж 409 365 грн., але не перевищує або дорівнює 719 490 грн.). Максимальна сума збору в такому випадку (при об’єкті оподаткування в 719 490 грн.) складатиме до 28 779,60 грн.;

5% – якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (більше ніж 719 490 грн.). Мінімальна сума збору в такому випадку (при об’єкті оподаткування в 719 491 грн.) складатиме 35 974,55 грн. Максимальна сума збору – будь-яка і залежить виключно від об’єкта оподаткування.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торговельних організацій, договору міни, довідки органів митної служби, акту експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів.

Доведеться також витратитись на сертифікацію транспортного засобу на відповідність українським екологічним стандартам. Також доведеться внести плату за реєстрацію автомобіля іноземного виробництва, за номерний знак і бланк свідоцтва в сервісному центрі МВС.

Андрій Петришак, адвокат, старший юрист АО «КПД Консалтинг»

Кирило Казак, адвокат, партнер АО «КПД Консалтинг»

Джерело

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень