За кордоном

Швейцарія дозволила молодим українцям залишитися в країні для навчання

8 березня 2023, 16:00Новини246

Этот материал также доступен на русском

Зараз близько 5000 українських біженців 15-20 років отримали захист S у Швейцарії

  • Посилання скопійованоlink copied

Швейцарія дозволила українцям віком 15-20 років залишатися в країні після закінчення терміну тимчасового захисту. Йдеться про закінчення навчання та стажування.

Це означає, що після війни молоді біженці зможуть здобути повну освіту та професійні навички у Швейцарії, повідомляє schengenvisainfo.com.

В даний час близько 5000 українських біженців 15-20 років отримали захист S у Швейцарії. У Швейцарському секретаріаті з міграції (SEM) вважають, що країна забезпечить їхню безпеку, якщо дозволить їм завершити своє навчання після закінчення терміну цього статусу.

Рішення дозволити молодим українським біженцям залишатися у Швейцарії для завершення навчання навіть у разі анулювання статусу захисту S ухвалила голова Федерального департаменту юстиції та поліції Елізабет Бауме-Шнайдер.

Так молоді біженці зможуть здобути навички, які можна використовувати для відновлення України після їхнього повернення на батьківщину.

“Зараз у Швейцарії перебуває близько 5000 осіб віком від 15 до 20 років з України. Вони повинні мати змогу здобути гарну освіту – у тому числі з метою повернення в Україну”, – йдеться у заяві SEM.

Набір стажистів, які розпочнуть своє навчання влітку 2023 року, вже триває. Заявки розглядатимуться в індивідуальному порядку.

Рішення про те, чи зможуть сім’ї цих молодих українських біженців залишатися на території Швейцарії до завершення стажування, буде прийнято пізніше.

“Те саме стосується вимог щодо повернення всіх інших переміщених осіб з України у разі відкликання статусу захисту S”, – додали в міграційній службі.

За останніми даними, близько 300 молодих людей з України відвідують курси мов у Швейцарії. Крім того, близько 1700 молодих українців відвідують проміжну програму підготовки до навчання.

Біженці з України зі статусом S отримують тимчасовий дозвіл на проживання на рік. Він може продовжуватись, поки йде війна. Одержувачі мають право на медичне обслуговування, проживання та інші соціальні пільги.

Джерело

Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення