За кордоном

Шукали 30 років. В Італії поліція затримала Маттео Денаро – ватажка мафії “Коза Ностра” (ВІДЕО)

16 січня 2023, 17:00Новини3256

У Палермо він жив близько року під псевдонімом «Андреа Бонафеде»

  • Посилання скопійованоlink copied

Співробітники правоохоронних органів італійського міста Палермо затримали ватажка мафіозного клану “Коза Ностра” Маттео Мессіну Денаро, який переховувався протягом 30 років, повідомляє The Guardian.

“Сьогодні, 16 січня, карабінери затримали Маттео Мессіну Денаро, який був у бігах, в клініці Палермо, де він проходив терапевтичне лікування”, – наводить The Guardian слова генерала національної поліції Паскаля Анджелосанто.

У Палермо він жив близько року під псевдонімом «Андреа Бонафеде». Згідно з джерелами в поліції, Денаро намагався втекти з клініки, коли побачив поліцію, але коли його оточили, він не чинив опору.

 

Видання зазначає, що Денаро заочно засуджено до довічного ув’язнення за участь у вбивстві двох прокурорів, які вели справи, пов’язані з мафією.

Пошуки Денаро були ускладнені майже повною відсутністю останніх фотографій. Маючи лише кілька фотографій, зроблених наприкінці 1980-х і на початку 90-х, італійська влада реконструювала його зовнішність цифровим способом, використовуючи новітні комп’ютерні технології та інформацію, надану мафіозними відступниками.

Деякі інформатори розповіли, що Денаро переніс пластичну операцію на обличчі, щоб приховати свою особу, тоді як інші стверджували, що йому видалили відбитки пальців.

Ще один довічний термін він отримав у зв’язку з причетністю до вибухів у Флоренції, Римі та Мілані.

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні сказала: «Це велика перемога італійської держави, яка показує, що ми ніколи не повинні здаватися мафії. Від імені уряду висловлюю найщирішу подяку поліції та прокуратурі за спіймання найважливішої фігури мафії».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром