Колізії та конфлікти

Штрафи нараховують навіть тим, хто платить вчасно: у Києві взялися за боржників з комуналки

15 липня 2021, 13:28Новини1663

Этот материал также доступен на русском

Юристи розповідають, що за борги з комуналки дійсно можуть стягнути пеню в розмірі 3% річних від суми боргу, але тільки за рішенням суду.

  • Посилання скопійованоlink copied

Офіційно в Україні не можна штрафувати за борги з комунальних послуг, поки в країні карантин. Обмеження продовжили до 31 серпня, проте комунальні служби все одно почали нараховувати деяким боржникам пеню за комунальні послуги. Юристи кажуть, що це незаконно, – пишуть Українські новини з посиланням на “Обозреватель”.

Як боротися з платіжками, в яких вказані незрозумілі суми, йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Так, киянка Ніна Зиягінцева розповіла, що побачила у своїй платіжці суму в розмірі 5 574,60 грн, причому 479.33 з них була інфляційної складової, а 158.30 (тобто 35) – річні відсотки.

Комунальні служби не відразу змогли пояснити, що за цифри їй нарахували, але попередили, що збираються нараховувати інфляційну складову та 3% щомісяця. Киянка робить висновок, борги з комунальних ризикують перетворитися в борги по кредитах. За словами жінки, борг нарахували за 2019-2020 рік, коли була рекордно тепла зима, і на опалення особливо витрачатися не доводилося. Проте, на будинок жінки приходили платіжки з захмарними сумами, але справедливий перерахунок так і не провели.

Інші жителі Києва кажуть, що пеню нараховують навіть тоді, коли боргу немає взагалі.

Юристи розповідають, що за борги з комуналки дійсно можуть стягнути пеню в розмірі 3% річних від суми боргу, але тільки за рішенням суду. Проте в платіжках поруч із сумою боргу можна побачити графу “Рекомендований платіж” із зазначенням в них відповідальності у вигляді інфляції та 3% річних. Юристи кажуть, це маніпуляція.

“Суму боргу ще потрібно довести в суді. Не секрет, що часто комунальники вказують борги за багато років, хоча відповідно до закону з боржника можуть бути стягнуті суми тільки в межах строків позовної давності, тобто протягом 3 років. Тому багато так звані борги на цій підставі судами не визнаються. Найчастіше споживачі послуг в суді доводять протиправність нарахування інших платежів, наприклад, квартирної плати, на тій підставі, що комунальники не виконували багатьох зобов’язань в рамках даного платежу”, – пояснив Ігор Січеславську.

Він зазначив, що збитки від інфляції та 3% річних може присудити тільки суд своїм рішенням, а аж ніяк не комунальні служби. На думку юриста рекомендованою поведінкою буде просто ігнорувати ці “рекомендовані платежі” і оплачувати тільки поточні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро