Огляд ЗМІ

Що українці будуть дарувати та очікують отримати на Новий рік

25 грудня 2022, 10:08Новини287

Подарунки на 2023 новий рік стають більш практичними

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні розпочався період зимових свят. Звичайно, що грандіозних святкувань цьогоріч через війну не буде, але це не відміняє традиційну купівлю подарунків для найближчих.

Українці намагаються готуватись до Нового року та Різдва, які, якщо не завадять бойові або інші професійні чергування, скоріш за все, святкуватимуться в тихій домашній обстановці або у товаристві побратимів. Частиною цієї підготовки є закупівля подарунків для близьких та рідних.

Очевидно, що в цьому році найкращими подарунками для багатьох з нас стануть гаджети для подолання темряви та холоду.

Результати опитування українських споживачів від компанії “Делойт” показали, що дух новорічно-різдвяного шопінгу живий. Адже більшість українців (61 відсоток), попри все, планують новорічні та різдвяні покупки, хоча й купуватимуть менше товарів, аніж у 2021 році.

Згідно з дослідженням, бюджет майже половини українців (49 відсотків) на шопінг у новорічно-різдвяний період коливається в межах від 1 до 5 тисяч гривень.

Що важливо, понад 60 відсотків українців принаймні частину свого бюджету на новорічний та різдвяний шопінг витратять на допомогу ЗСУ або тим, хто постраждав від війни. А 63 відсотки українців не купуватимуть товари, якщо їхній виробник або продавець ще не залишив російський ринок.

В мережі магазинів електроніки та побутової техніки “Фокстрот” відмітили, що, як і в довоєнний час, українці йдуть купувати подарунки в переддень свята.

“Варто відзначити, що ми не позбулися довоєнної звички прямувати в магазин в останній момент. Це саме спостерігаємо і цьогоріч. Перший пік продажів припав напередодні дня Святого Миколая, зокрема 18 грудня”, – зазначив комерційний директор компанії В’ячеслав Склонний в коментарі УНІАН.

Вибір подарунків

В умовах частих відключень світла, тепла та води омріяними подарунками українців стали більш корисні та практичні товари. Саме тому перед святами в магазинах вибір українців найчастіше припадає на гаджети, які якнайдовше працюють без підзарядки або ж є додатковим джерелом живлення.

Наприклад, у мережі “Фокстрот” перед Днем Святого Миколая відвідувачі купували смартфони, повербанки, навушники, смарт-годинники, ігрові приставки. Продажі в цей період зросли на 25 відсотків відносно до попереднього тижня.

Загалом, як зазначили в мережі, за останні два місяці, після першого масованого обстрілу вітчизняної енергетичної інфраструктури, структура попиту в їхніх магазинах дуже змінилась.

“Особливо, суттєво впали продажі великої побутової, вбудованої техніки і телевізорів. Якщо до 10 жовтня падіння було до 40 відсотків, то після – мінус 60-70 відсотків. Тобто по відношенню до минулого року ці групи товарів впали у 2-2,5 рази”, – розповів комерційний директор компанії.

Проте, за його словами, попит на портативні пристрої – ноутбуки, смартфони, повербанки, джерела живлення, генератори – навпаки зріс, особливо щодо останніх трьох позицій, продажі яких зросли в декілька, а то й в десятки разів.

В мережі техніки та електроніки MOYO також спостерігається зміщення акцентів від традиційних подарунків у бік актуальних та практичних товарів.

“Подарунки на 2023 новий рік стають більш практичними: це підтверджує зростаючий у грудні попит на ліхтарі, павербанки, джерела безперебійного живлення, газові плитки, невеликі сонячні батареї та світлодіодні акумуляторні лампи. 4G-модеми та радіоприймачі на батарейках — взагалі хіт продажів! Загалом попит на так звані “гаджети для блекауту” зріс на 200-500 відсотків у порівнянні з міжсезонням”, – повідомили УНІАН в компанії.

Утім, смартфони, планшети, ноутбуки, побутова техніка та дитячі іграшки нікуди не зникли з топу новорічних подарунків: попит на ці товарні категорії в MOYO очікувано зріс у сезон розпродажів, акцій та знижок. А у сегменті бюджетних подарунків лідерами продажів є чашки, келихи та інший посуд, а також пледи.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро