Зверніть увагу

Що робити, якщо за кордоном загубили картку?

15 березня 2021, 13:27Новини219

Этот материал также доступен на русском

Злочинами проти іноземців у багатьох країнах займається спеціальна туристична поліція.

  • Посилання скопійованоlink copied

Якщо на відпочинку або у відрядженні ви загубили картку або у вас її вкрали, не впадайте в розпач – допоможуть поради від ПриватБанку.

По-перше, збережіть посилання на сайти посольств та консульств України за кордоном.

По-друге, – заблокуйте втрачену картку. Для цього негайно зв’яжіться з вашим банком і попросіть заблокувати картку. Якщо при собі немає телефону, можна попросити своїх товаришів, туристів або навіть випадкових перехожих.

Далі попросіть родичів переказати вам гроші на картку, яка у вас залишилася, або картку вашого знайомого. Все, що необхідно повідомити родичам – це номер картки. Тут також можна звернутися до банку і попросити надіслати вам грошовий переказ.

Після надсилання переказу необхідно прийти до пункту отримання переказу з паспортом та отримати гроші.

Якщо разом із карткою у вас загубилися або було вкрадено документи

Злочинами проти іноземців у багатьох країнах займається спеціальна туристична поліція.

Як знайти їх офіс, – просто попросіть перехожого зателефонувати на екстрений номер (типу 911): там знають адресу, за якою він знаходиться.

Одразу розкажіть поліцейським про викрадення документів. У відділенні поліції мають оформити заяву та надати довідку про крадіжку. У поліції може не виявитися перекладача, і пояснювати потрібно буде знаками, жестами, малюнками.

Пам’ятайте, що ви нічого не зобов’язані підписувати, якщо не розумієте мову, якою написано папери!

У поліції вам підкажуть, як написати заяву, зроблять її копію та завірять її. Завірену копію заяви необхідно забрати із собою.

Окрім того, ви складете список вкрадених речей, і вас ознайомлять з правами також у письмовій формі.

Надалі треба звернутися до консульства чи посольства України.

Отримайте в поліції довідку про втрату документів і якомога швидше зверніться до найближчого консульства, посольства чи представництва України за кордоном. Тільки тут вам видадуть тимчасову довідку, що посвідчує особу.

Із собою необхідно мати дві фотографії 3,5 х 4,5 см і довідку, що видано в поліції. Якщо викрадено тільки закордонний паспорт, а внутрішній паспорт (або його копія, посвідчена нотаріусом) залишилася з вами, ви можете пред’явити його, щоб засвідчити свою особу.

Порада: завжди беріть із собою в подорож нотаріально посвідчені копії вашого внутрішнього та закордонного паспорта (обов’язково зі сторінками про прописку) і зберігайте їх окремо від інших документів.

Якщо у вас немає копій документів, для підтвердження особи – можете привести з собою до поліції декількох співгромадян. У них із собою мають бути паспорти. За оформлення та засвідчення підпису кожного свідка необхідно буде заплатити мито.

Якщо ви подорожуєте на самоті, консульству доведеться робити запит в Україну. Очікування відповіді може зайняти декілька діб. Після виконання всіх цих процедур, вам видадуть свідоцтво про право повернення на батьківщину.

В аеропорту пред’явіть документ, що видано в посольстві. Якщо офіцер попросив вас пройти в окремий кабінет, не панікуйте та не сваріться: спокійно розкажіть, що сталося. Покажіть квиток, за яким ви влітали в країну, заяву з поліції, ваучер з готелю (якщо залишився). Згадайте, що були в посольстві України і там можуть підтвердити ваші слова.

Після приїзду додому, ви із завіреною копією заяви з поліції та свідоцтвом з посольства протягом двох днів повинні прийти до УМВС, де отримували свій втрачений закордонний паспорт, для відновлення документів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності