Колізії та конфлікти

Що робити, якщо повістку вкинули у поштову скриньку, – адвокат

15 серпня 2023, 13:13Новини727

Повістка вважається врученою, якщо було дотримано всіх законних вимог

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні триває загальна мобілізація, співробітники ТЦК та СП можуть вручати повістки військовозобов’язаним навіть у громадських місцях, проте почастішали випадки отримання запрошень до військкоматів поштою.

Чи вважається така повістка врученою, – розповіли адвокати Андрій Межирицький та Марина Бекало.

За словами Межирицького, законодавство не передбачає будь-якої відповідальності, якщо людина не з’явилася до ТЦК по повістці, яку знайшла у поштовій скриньці.

Юрист пояснив, що незважаючи на це, ТЦК іноді складає протокол про адміністративне правопорушення за неявку по повістці, яку залишили в поштовій скриньці. В результаті на військовозобов’язаного накладається штраф.

Адвокат Марина Бекало зазначила, що повістка вважається врученою, якщо було дотримано всіх законних вимог. Зокрема, ст. 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” передбачає обов’язок громадян з’явитися до ТЦК у строки, зазначені в отриманих ними документах.

За ухилення від мобілізації передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Проте остання настає на етапі, коли військовозобов’язаному вже вручили повістку про необхідність з’явитися безпосередньо для проходження служби – мобілізаційне розпорядження.

Згідно зі статтею 335 Кримінального кодексу України “Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу по призову осіб офіцерського складу”, людина може бути притягнута до кримінальної відповідальності та понести покарання у вигляді обмеження волі строком до 3 років.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону