Зверніть увагуОгляд ЗМІ

Що потрібно додати до кави, щоб розкрити її смак

18 листопада 2024, 11:36Новини1163

Этот материал также доступен на русском

До кави можна додавати цедру цитрусових, напій тоді буде з неперевершеним ароматом апельсина, мандарина чи лимона.

  • Посилання скопійованоlink copied

Багато українців розпочинають свій день з кави, а деякі – п’ють її протягом усього дня. Споживання цього напою стало ритуалом, її п’ють під час зустрічей у кав’ярнях та запрошують на каву рідних і знайомих. Кава змагається з чаєм за звання найбільш вживаного напою у світі після звичайної води. Щоб покращити смак кави, точніше, розкрити усі її нотки, до кави додають різноманітні інгредієнти.

Оскільки кава культивується з давніх-давен та посідає важливе місце в багатьох світових культурних традиціях, людство винайшло безліч способів приготування цього напою та багацько смаків, якими її можна наділити.

Пити “приправлену” каву українці почали ще у другій половині 19 сторіччя. В Києві існувала мережа кав’ярень варшавського емігранта Францішека Голомберта, фішкою якої була кава, яку подавали з морозивом та зацукрованими фруктами.

Каву подавали не лише з харчовими додатками, а і з духовною їжею. В київській кондитерській швейцарця Семадені до кави подавали свіжу газету. Традиція читати пресу за філіжанкою кави була дуже популярною в минулому, сьогодні також широко розповсюджена, хоча паперові газети давно вже замінили екрани ґаджетів.

Популярність кави пов’язують з ім’ям галичанина Юрія Кульчицького, який не лише врятував Відень від османської облоги 1683 року, а й відкрив свою кав’ярню, де почав подавати каву з молоком. Таке рішення суттєво збільшило популярність кави, адже тепер її смак став м’яким, приваблюючи тих, кому раніше не був до вподоби смак гіркої чорної кави.

Ось невеликий перелік добавок, які допоможуть розкрити смак кави:

  • В першу чергу, це різноманітні спеції. До напою під час приготування можна додавати та поєднувати корицю, кардамон, ваніль, гвоздику, імбир, мускатний горіх, запашний перець, лавровий лист, аніс, кмин, бадьян. Важливо, щоб їх було в міру — прянощі повинні підкреслювати аромат кави, а не вбивати її смак. Якщо спеції за рецептом потрібно подрібнювати, робити це треба безпосередньо перед приготуванням.
  • Додавати до кави можна й різноманітні сиропи, що, власне, і пропонують в кав’ярнях. Серед популярних сиропів — ягідні, кленовий, м’ятний, карамельний. Кленовий сироп відмінно доповнює смак кави, а м’ятний сироп надасть напою цікавих ноток свіжості.
  • Любителі солодкого додають до кави ніжні зефірки — маршмелоу.
  • Спробуйте каву з медом або соком агави — це натуральні підсолоджувачі, які надають каві унікального смаку.
  • Якщо холодно, доречно додавати до кави алкогольні напої. Зазвичай додають віскі, бренді, коньяк, солодкі лікери, текілу, ром.
  • Якщо жарко, радше як десерт, додають просто у філіжанку до кави морозиво, яке утворює на поверхні ніжну молочну піну.
  • Вигідно відтіняють смак кави горіхи — подрібнені та обсмажені фундук, арахіс, мигдаль, волоські горіхи.
  • Звичайно, чудово доповнить смак кави шоколад. Поєднуючи ці два продукти, отримаємо терпкий і водночас м’який напій. Шоколад до кави можна додавати у вигляді какао-порошку, шоколадної стружки або шоколадного сиропу.
  • Змінити звичний смак кави може сіль, вона нейтралізує гіркий присмак у каві та допомагає глибше розкрити її смак.
  • Дехто для пом’якшення смаку кави додає до неї олії. З нею смак напою стане ніжнішим та приємнішим.
  • Кава з вершковим маслом існує у традиціях багатьох народів світу, Завдяки додаванню масла до кави напій набуває бархатистого вершкового смаку, м’якого аромату, і його можна вживати як повноцінний сніданок.
  • Окрім того, чудовим додатком до кави є червоний перець, який надає каві незвичного аромату та трохи гостроти. Головне в разі додавання перцю — не переборщити. Подрібніть кілька горошин червоного перцю в кавомолці та додайте до напою.
  • До кави можна додавати цедру цитрусових, напій тоді буде з неперевершеним ароматом апельсина, мандарина чи лимона.

  • Одним із найекзотичніших “розкривачів” смаку кави є часник. Не хвилюйтеся, характерного для часнику присмаку в каві не буде, а аромат її суттєво не зміниться, а лише підсилиться. Для приготування кави з часником вкиньте почищений зубчик у турку, перш ніж ставити її на плиту. А перед подаванням вийміть часник із напою.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Адвокат — це не професія, а спеціальність, і тому фемінітиви тут недоречні

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці