Огляд ЗМІ

Шампанське “Артемівське” частково виробляють в Одеській області

29 вересня 2022, 16:04Новини1870

На виробничих потужностях “Таірово вайнері”

  • Посилання скопійованоlink copied

Один з найвідоміших в Україні виробників ігристих вин — Артвайнері – зробив часткову релокацію. Де саме тепер розливають вина за технологією Артемівського?

На початку серпня 2022 року бойові дій розгорнулися на східних околицях міста Бахмут у Донецькій області. Саме там розташовані основні виробничі потужності ПрАТ Артвайнері – одного з провідних українських виробників ігристих вин. На поличках магазинів почав зменшуватися асортимент його продукції. Проте вже у вересні ситуація змінилася.

НВ Бізнес з’ясував що сталося з підприємством та де тепер виробляє ігристі вина компанія, акціонерами якої є родичі найбагатшого українця Ріната Ахметова, Борис Колесніков та екс-нардеп Сергій Кій.

Артвайнері – один з найбільших в України виробників ігристих вин за класичною технологією шампанізації у пляшках. Підприємство було засновано в 1950 році та до 2016 року носило назву Артемівський завод шампанських вин (АЗШВ). Формально ігристі вина, що вироблені в Україні, вже кілька років не мають права називатися шампанськими. Місто Артемівськ з 2015 року носить історичну назву Бахмут. Проте більшість споживачів за звичкою називають всю лінійку вин цього заводу «Артемівським шампанським».

До минулого року акціонерами компанії були Ігор Ахметов (брат Ріната Ахметова), Борис Колесніков і його дружина Світлана та екс-нардеп Сергій Кій. Але на початку минулого року стало відомо про смерть Ігоря Ахметова. Судячи з офіційних документів, його частка перейшла до Тетяни Ахметової-Айдарової та Ірини Ахметової. Найвірогідніше це дочка та вдова Ігоря Ахметова.

Але не зміни у структурі власності привернули увагу НВ Бізнес. Після того, як російські війська почали безпосередні атаки на Бахмут, на поличках магазинів помітно зменшився асортимент вин від Артвайнері. Але восени ситуація змінилася — у продажу з’явилися нові партії. Що ж відбулося?

Борис Колесніков відмовився коментувати роботу підприємства, порекомендувавши звернутися до менеджменту.

Відомо, що майже з початку російського вторгнення підприємство не працювало. «Виробничі потужності та склади у Бахмуті законсервовано. Усе під контролем», — відповіли НВ Бізнес в прес-службі Артвайнері.

Там уточнили, що залишки продукції для продажу зберігаються у безпечних місцях на складах партнерів. «За нашими оцінками залишків безперечно вистачить до перемоги України, щоб наші споживачі мали змогу відсвяткувати із улюбленим ігристим», — повідомили в компанії.

Нова локація

В середині вересня журналіст НВ звернув увагу на вино від Артвайнері, яке було розлито наприкінці серпня цього року. Але воно було розлито не в Бахмуті, а в Одеській області. «Для того, щоб забезпечити безперервність виробництва та задовільнити високий попит на ігристе від Artwinery було прийняте рішення стартувати розлив 5 найпопулярніших різновидів Артемівського на виробничих потужностях наших партнерів Таірово вайнері», — пояснили в прес-службі виробника.

В компанії кажуть, що для збереження унікальної органолептики Артемівського, технологами Artwinery було розроблено технологічну інструкцію виробництва ігристих вин згідно класичному ДСТУ, що використовувалось на виробництві у Бахмуті.

В компанії також розширюють експорт. «Наша продукція дуже популярна на ринку США, також багато дистрибуторів з Європейських країн зараз цікавляться співпрацею», — повідомили в прес-службі.

Чим відоме Таїрово Вайнері? Це невелике підприємство в Одеській області, яке має потужності для виробництва ігристих вин за класичною технологією у пляшках. Але у серпні минулого року засновники товариства розпочали процедуру «припинення юридичної особи в результаті її реорганізації». Сервіс Опендатабот уточнює, що йдеться про поділ компанії. Крім того, цього року змінився засновник та керівник компанії. Замість одеситки Тетяни Крилової, ним став мешканець Білгород-Дністровського (Одеська обл.) Сергій Кісельов.

Чи пов’язано ТОВ Таїрово Вайнері з акціонерами Артвайнері? «Ми маємо партнерські стосунки, регламентовані угодою про співпрацю», — відповіли в прес-службі.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна