Зверніть увагу

Серпень буде складним для енергосистеми: Укренерго назвало причину

31 липня 2023, 15:51Новини2465

Останній літній місяць очікується найскладнішим для енергосистеми України. Причиною стане виведення в ремонт деяких енергоблоків.

  • Посилання скопійованоlink copied

Останній літній місяць очікується найскладнішим для енергосистеми України. Причиною стане виведення в ремонт деяких енергоблоків. Про це повідомляє пресслужба Укренерго у понеділок, 31 липня.

«У серпні очікується найбільша кількість енергоблоків у ремонтах. Тому в енергосистемі передбачаються дуже обмежені можливості покриття високого споживання», – йдеться у повідомленні.

У компанії планують частково компенсувати обсяги потужностей через імпорт електроенергії з Європи, а також завдяки економному використанню електроенергії споживачами. Наразі обмеження споживання в Україні не прогнозується.

Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини з 8:00 до 10:00 та у вечірні години максимального споживання з 17:00 до 23:00 потужністю до 350 МВт, а також із Молдови з 17:00 до 23:00 до 90 МВт.

​​Стан енергосистеми України:
🔹споживання на вихідних було значно нижчим, ніж у робочі дні;
🔹у серпні ще більше енергоблоків буде у ремонтах, тому виробництво електроенергії зменшиться;
🔹через бойові дії та з інших причин загалом знеструмленими залишаються 402 населені пункти.

ДЕТАЛЬНІШЕ:
Серпень прогнозується найбільш складним для енергосистеми через подальше виведення у ремонти деяких енергоблоків. Це суттєво зменшить доступний обсяг потужностей для покриття споживання. Компенсувати їх можна буде частково через імпорт електроенергії з Європи, а також економне використання електроенергії споживачами. Наразі обмеження споживання не прогнозується.

СПОЖИВАННЯ
Споживання у суботу та неділю було нижчим, ніж у робочі дні. Це характерно для вихідних.
Найбільше споживання припадало на вечірні години. Це найскладніший час для енергосистеми, яка відновлюється після масованих ракетних та дронових ударів росіян, які тривали півроку.
Сьогодні, 31 липня, у робочий день, прогнозується збільшення споживання порівняно з вихідними. Тому, зважаючи на обмежені можливості електростанцій виробляти електроенергію, необхідно економно користуватися електроенергією, особливо у вечірні години.

ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ
Ощадливо споживайте електроенергію:
🔹 охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
🔹 вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
🔹переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
🔹вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Продовжуються ремонти на багатьох теплових та гідроелектростанціях. Вони мають максимально відновитися до нового опалювального сезону, коли потреба в електроенергії буде значно вищою. Також йдуть планові ремонти на деяких атомних енергоблоках.
У серпні очікується найбільша кількість енергоблоків у ремонтах. Тому в енергосистемі передбачаються дуже обмежені можливості для покриття високого споживання.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини з 8:00 до 10:00 та у вечірні години максимального споживання з 17:00 до 23:00 потужністю до 350 МВт, а також з Молдови з 17:00 до 23:00 до 90 МВт.
Експорт відсутній.

МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО
Через бойові дії та з інших причин загалом знеструмленими залишаються 402 населених пункти. Відновлення живлення відбувається з дозволу військових та за безпекової ситуації. Також через негоду є відключення у 18 населених пунктах на Київщині. Відновлення живлення триває.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації