За кордоном

Сем Бенкман-Фрід заховав $50 млн у крихітному сільському банку, де було лише 3 співробітники

24 січня 2023, 17:30Новини325

Інвестиція Бенкмана-Фріда сприяла розвитку фінустанови

  • Посилання скопійованоlink copied

У засновника збанкрутілої криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда вилучили $50 млн, які він свого часу заховав у крихітному сільському банку у Фармінгтоні, США. Редакція MC.today переказує подробиці з посиланням на Business Insider.

До березня 2022 року у Фармінгтонському державному банку було тільки троє співробітників, а спеціалізувався він на аграрних кредитах для фермерів. Навесні хедж-фонд Бенкмана-Фріда Alameda Research придбав частку в ньому та змінив назву фінустанови на Moonstone. Відомо, що компанія витратила на це $11,5 млн. Ця сума вдвічі перевищувала чистий капітал банку на той час.

Інвестиція Бенкмана-Фріда сприяла розвитку фінустанови. Вона запустила онлайн-банкінг та почала розповсюджувати власні кредитні картки, чого не робила раніше. Наприкінці 2022 року в Moonstone працювало вже 32 фахівці, а його капіталізація сягала $115 млн.

Це поставило його на один щабель з іншими технологічними банками й стартапами трастових фінустанов.

Днями Moonstone повідомив про повернення до старої назви та обмеження криптовалютних операцій через серію гучних банкрутств та криз ліквідності.

Федеральна прокуратура працює над пошуком активів Бенкмана-Фріда, який на початку січня відкинув звинувачення в шахрайстві. Окрім готівки, яку він поклав на депозит у Farmington, у мільярдера вилучили трохи більш як $100 млн з рахунку в криптоорієнтованому банку Silvergate Capital.

Загалом федерали від початку поточного року заморозили вже майже $700 млн, які нібито належали безпосередньо Бенкману-Фріду і зберігалися в готівці та криптовалюті на різних рахунках, а також у цінних паперах. Цікаво, що це суперечить грудневій заяві засновника FTX. Тоді він повідомив, що на його рахунку залишилося приблизно $100 тис.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Хочеться вірити, що іспанська Феміда не поведеться на хитрощі зловмисників і доведе свою неупередженість стосовно Віктора Муренка

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Точно незаконно продавати гуманітарну допомогу чи укладати щодо неї якісь інші договори, щоб отримати прибуток

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Залучення фахівця в якості експерта можливе лише у державні спеціалізовані експертні установи