Колізії та конфлікти

СБУ ліквідувала ще дві схеми виїзду ухилянтів за кордон

3 серпня 2023, 17:07Новини200

Этот материал также доступен на русском

Вартість таких “послуг” становила до 7,5 тис. доларів

  • Посилання скопійованоlink copied

Військова контррозвідка Служби безпеки заблокувала ще два канали нелегального виїзду за межі України громадян призовного віку.

Як передає Укрінформ, про це СБУ повідомляє у Телеграмі.

“Цього разу незаконну діяльність організували чинний та колишній посадовці військкоматів з двох прикордонних регіонів нашої держави. За гроші вони пропонували військовозобов’язаним уникнути мобілізації на підставі підроблених документів та в обхід контрольно-пропускних пунктів на державному кордоні”, – ідеться в повідомленні.

Вартість таких “послуг” становила до 7,5 тис. доларів. Сума залежала від обраної “схеми” ухилення від призову.

Так, на Івано-Франківщині до тюремного ув’язнення засудили колишнього керівника відділу одного з місцевих військкоматів.

Зловмисник продавав ухилянтам фальшиві довідки військово-лікарської комісії про непридатність до служби за станом здоров’я. У подальшому підробку використовували для виїзду до сусідньої європейської країни.

Також задокументовано, що зловмисник оформив місцевій жительці фіктивну інвалідність, щоб вивезти її чоловіка до ЄС як супроводжуючого.

У Чернівецькій області повідомили про підозру посадовцю одного з територіальних військкоматів і двом його спільникам. “Вони розробляли для своїх клієнтів приховані маршрути для незаконного перетину кордону через так звану “зеленку”, – ідеться в повідомленні.

На підставі зібраних доказів злочинні дії організаторів оборудок кваліфіковано за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?