За кордоном

Саудівська Аравія планує продати частку Aramco вже в червні – Reuters

27 травня 2024, 16:57Новини87

Этот материал также доступен на русском

Aramco очікує виплатити $31 млрд як дивіденди, повідомила компанія раніше цього місяця

  • Посилання скопійованоlink copied

Саудівська Аравія планує продати багатомільярдні акції енергетичного гіганта Aramco. Про це, як пише Reuters, повідомили два джерела, знайомих із цією справою, зазначивши, що вже у червні відбудеться одна з найбільших фондових угод у регіоні.

Пропозиція може зібрати близько $10 млрд, сказало одне з джерел. Підготовка триває, і деталі все ще можуть змінитися, додали джерела на умовах анонімності, оскільки не мають права публічно говорити про цю справу.

Акції буде розміщено в Ер-Ріяді, і це буде повністю ринкова пропозиція, а не прискорений продаж протягом кількох днів, додали вони.

«Рішення щодо продажу акцій є питаннями наших акціонерів, і ми не можемо їх коментувати», — заявили в Aramco. Урядовий офіс комунікації не відразу відповів на запит про коментар.

Саудівська Аравія розпочала економічний перехід, відомий як «Бачення 2030», який ставить у центр майбутнього розвитку розширений приватний сектор і ненафтове зростання. Уряд Саудівської Аравії залишається найбільшим акціонером Aramco з 90% акцій і сильно покладається на свої виплати.

Aramco очікує виплатити $31 млрд як дивіденди, повідомила компанія раніше цього місяця, попри зниження прибутку за І квартал на тлі зниження цін на нафту й обсягів продажу.

З часу первинного публічного розміщення 2019 року, найбільшого у світі IPO, акції Aramco зросли з ціни на IPO в 32 ріали до максимуму в 38,64 ріала рік тому. Його акції закрилися на рівні 29,95 ріала у четвер.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?