Колізії та конфлікти

САП завершила слідство у справі про збитки «Укрнафти» на 13 мільярдів

2 серпня 2023, 17:52Новини640

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років та з конфіскацією майна

  • Посилання скопійованоlink copied

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове росзслідування у справі про заволодіння майном та коштами ПАТ «Укрнафта» на суму майже 13,3 мільярдів гривень. Підозрюють 8 посадовців товариства. Про це повідомляє прес-служба САП.

«1 серпня 2023 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі за підозрою 8 осіб, серед яких колишні голова правління ПАТ «Укрнафта», заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто і газопереробки ПАТ «Укрнафта», начальник відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів ПАТ «Укрнафта», а також колишні директори 5 комерційних підприємств, у заволодінні майном та коштами ПАТ «Укрнафта» на суму майже 13,3 мільярдів гривень», – йдеться у повідомленні.

У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи п’яти комерційних підприємств за змовою із посадовцями «Укрнафти», без здійснення попередньої оплати упродовж березня-серпня 2015 року поставили підприємствам нафту загальною вартістю понад 10 млрд гривень.

Також посадовці «Укрнафти» у липні 2015 року уклали із комерційним підприємством 70 договорів на постачання нафтопродуктів на суму понад 3 млрд гривень з попередньою оплатою.

Однак потім «Укрнафта» уклала додаткові угоди по відтермінування термінів поставки нафтопродуктів до кінця 2018 року, які у підсумку комерційне підприємство так і не поставило. А сплаченими авансом грошима службові особи комерційного підприємства заволоділи та у подальшому перерахували на рахунки підприємств-нерезидентів.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, у вересні минулого року НАБУ і САП повідомили 8 особам про підозру у заволодінні майном та коштами ПАТ «Укрнафта» на понад 13,3 млрд грн.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review; Влада i люди
Найбільше підприємці взяли антикризових кредитів – 59,2 млрд грн

НАБУ

Статті • Влада i люди
Законопроєкт 7441-1 потребує якісних доопрацювань

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

НАБУ

Статті • Влада i люди
Україна «годує» не лише себе, але й інші країни, що розраховують на наш урожай. Це розуміють і влада, і банки