За кордоном

Санкції в дії: прибуток російської вугільної галузі у І півріччі 2024 року впав більш, ніж у 33 рази

10 вересня 2024, 10:06Новини57

До кінця року її “негативний грошовий потік” досягне 450 млрд рублів

  • Посилання скопійованоlink copied

Російські вугільні компанії 2024 року зіткнулися з різким погіршенням фінансового стану, повідомив в інтерв’ю ТАРС у понеділок голова міненерго рф Сергій Цивілєв. За його словами, у першому півріччі доподатковий прибуток вугільної галузі обвалився на 97%, тобто більш ніж у 33 рази.

Сальдований результат вугільної промисловості — однієї з найбільших сировинних галузей економіки, яка включає понад 30 мономіст і 650 тисяч робітників (з урахуванням суміжних підприємств), — за січень–червень і зовсім став негативним: за даними Росстату, збитки вугільників становили 7,1 млрд рублів , а в мінус спрацювали більше половини компаній сектору (51,4%).

«Прибуток вугільної галузі до податків за підсумками року може знизитися практично в 15-17 разів», — попередив Цивілєв. Він додав, що вугільний імпорт із Росії почав скорочувати Китай — найбільший імпортер, який минулого року придбав близько 100 млн. тонн.

«За підсумками першого півріччя експорт вугілля з РФ до Китаю знизився на 8%, до 45,5 млн. тонн. Зараз ми перебуваємо на плато, різкого зростання не очікується», – визнав Цивілєв. Справа в тому, що Китай запровадив мита на російське вугілля, зазначив міністр. При цьому інші постачальники — Індонезія та Австралія — не потрапили під них, оскільки входять до зони вільної торгівлі з КНР.

За січень–липень вугільний експорт із Росії просів на 11,4%, до 112,6 млн. тонн. А вугільники почали скорочувати видобуток – на 4,4% у річному вираженні, за даними Росстату на липень.

Вугільникам більше не по кишені додаткові податки, які уряд запровадив для галузі у 2022 році, щоб наповнити військовий бюджет. Йдеться про експортне курсове мито, повідомив Цивілєв: воно було покликане вилучити надприбутки, яких у галузі більше немає.

Вугільна промисловість підходить до “важкої кризи”, попереджала у квітні комісія Держради з енергетики. За її оцінками, галузь перебуває у стані касового розриву (коли платежі, що надходять менше, ніж відтоки з рахунків), а до кінця року її негативний грошовий потік досягне 450 млрд рублів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна