За кордоном

Санкції працюють: Заможні росіяни масово скуповують елітний секонд-хенд

18 березня 2023, 07:43Новини203

У 2022 році відразу кілька російських онлайн-платформ, що працюють на вторинному ринку люксів, відкрили магазини в центрі Москви

  • Посилання скопійованоlink copied

Через дефіцит і подорожчання предметів розкоші заможні росіяни переключаються на преміальні секонд-хенди. Одразу кілька російських рітейлерів почали продавати вживані речі, а бутіки із неновим одягом елітних брендів почали відкриватися на модних вулицях Москви.

Російські рітейлери почали активно розвивати бізнес із продажу вживаних речей через вихід з Росії виробників розкішного одягу та санкцій, пише російська редакція Forbes.

Виробники предметів розкоші під брендами Chanel, Christian Dior, Louis Vuitton, Gucci та багато інших оголосили, що йдуть з Росії на початку березня 2022 року, онлайн-платформи на зразок Farfetch і Yoox, які торгують преміальними марками, стали недоступними для росіян через санкції. Європейські та американські бренди, за оцінками FCG, займали понад 80% ринку розкоші у Росії.

Тепер у Росії на ринку елітного секонд-хендз працює близько десятка великих торгових майданчиків, кажуть експерти.

Засновник проєкту Vintage Voyage Ігор Кіссель зауважує небувале за 10 років зростання продажу та інтересу до вторинного ринку люксового одягу – у його магазину з’явилися нові клієнти, зокрема ті, хто раніше ходив лише до сусіднього ЦУМу.

Крім того, у 2022 році відразу кілька російських онлайн-платформ, що працюють на вторинному ринку люксів, відкрили магазини в центрі Москви.

Виторг проекту Ex-Bags, який спеціалізується на сумках, за останній рік зріс більш ніж у чотири рази, розповіла його засновниця Аріна Іванець. До 2022 року компанія мала лише онлайн-платформу, а минулого літа відкрився перший повноцінний бутік. Серед її клієнтів також побільшало людей, які до цього купували лише нові люксові речі.

У будинку, де раніше був бутік Versace, влітку минулого року з’явився магазин ще однієї онлайнової платформи з продажу вживаного люксового одягу Oskelly. Його власники кажуть, про зростання продажів утричі.

Навіть у московському ЦУМі восени минулого року з’явилася секція вживаного одягу TSUM Collect.

Кілька великих російських компаній минулого року теж прийшли в сегмент люксових секонд-хендів, зокрема онлайн-ретейлер Lamoda та “Яндекс.Маркет”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна