За кордоном

Санкції працюють проти всієї економіки росії без винятків – огляд втрат

9 грудня 2024, 10:10Новини53

Этот материал также доступен на русском

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій

  • Посилання скопійованоlink copied

У росії зафіксовано гострий дефіцит кваліфікованих кадрів у промисловості: нестача персоналу в цій сфері вже сягає майже 700 тисяч осіб, а прогнози вказують на можливе зростання цього показника у 1,5–2,5 рази.

  • Індекс кадрової уразливості обробних підприємств наближається до критичного рівня.
  • Ситуація погіршується через демографічний фактор — збільшення кількості осіб пенсійного віку.
  • За наступні шість років в рф кількість людей старше працездатного віку зросте майже на 2 мільйони, що матиме довгостроковий негативний вплив на ринок праці.
  • Хоча заробітна плата в промисловому секторі зростала в останні роки, це лише частково стримує відтік фахівців до інших сфер.

Також у росії різко впало виробництво сільськогосподарської техніки. За період із січня по жовтень цього року загальний обсяг продукції склав 205,8 млрд рублів, що на 13% менше, ніж у той самий період минулого року.

Випуск техніки скоротився в усіх ключових категоріях: зернозбиральних комбайнів було виготовлено 4 219 одиниць (зменшення на 18%), кормозбиральних – 287 одиниць (на 11%), тракторів – 3 526 одиниць (на 25%).

Одночасно з цим продажі на внутрішньому ринку в грошовому еквіваленті впали на 16,5%, склавши 167,5 млрд рублів, а експорт скоротився на 10% до 14,1 млрд рублів. Причиною такого спаду називають високу ключову ставку Центробанку рф у 21%, яка зробила недоступними кредити та лізинг для аграріїв. Також відзначається недостатнє фінансування державних програм підтримки.

Загальний спад попиту та економічні труднощі створюють серйозні ризики для подальшого скорочення виробництва.

Фінляндія готова розширювати санкції щодо росії через війну в Україні і не буде проти, якщо в ЄС запропонують заборонити російський нікель. У фінському місті Харьявалта розташоване єдине у ЄС виробництво російського «Норнікелю».

«ЄС має продовжувати послідовно посилювати санкції проти росії. Фінляндія загалом готова підтримати жорсткість обмежень на імпорт із росії, якщо країни-члени спільно прийдуть до цього рішення», – заявила глава МЗС республіки Еліна Валтонен. Валтонен додала, що Фінляндія «не заперечуватиме проти додавання нікелю до списку санкцій».

Як повідомлялося, раніше Європарламент на пленарній сесії у Страсбурзі ухвалив резолюцію з закликом до керівництва ЄС посилити антиросійські санкції, зокрема, запровадити нові обмеження проти металургійної, ядерної, хімічної, сільськогосподарської та банківської галузей російської економіки, а також заборонити постачання промислової сировини з рф, такого як алюміній, сталь, уран, титан і нікель.

Мексиканська влада почала масово відмовляти у в’їзді російським туристам через підозри, що вони планують нелегально потрапити до США. Упродовж останніх років спостерігається різке зростання кількості росіян, які, прибуваючи до Мексики, намагаються нелегально потрапити до США з метою отримання притулку. З 1 жовтня 2022 року до серпня 2023 року до американської судової системи було подано 41 465 справ від російськомовних шукачів притулку. Лише з початку 2023 року кількість таких звернень із боку громадян росії зросла більш ніж на 1500% порівняно з 2021 роком. Ця ситуація створює додаткове міграційне навантаження на обидві країни, оскільки багато росіян шукають шляхи втечі через погіршення ситуації в їхній країні.

Найбільшого виробника взуття у росії визнали банкрутом. Арбітражний суд Москви визнав банкрутом АТ «Ральф Рінгер», головну структуру одного з найбільших виробників та продавців взуття в Росії під брендом Ralf Ringer. «Визнати боржника банкрутом та відкрити конкурсне провадження», — йдеться у картці справи за підсумками засідання, на якому суд перевіряв обґрунтованість заяви «Стівалі» про банкрутство компанії «Ральф Рінгер». Загроза банкрутства для Ralf Ringer стала очевидною у жовтні 2023 року. Компанія Ralf Ringer, раніше відома як торговий дім «Білка», заснована в 1996 році і є найбільшим російським виробником взуття для масового споживчого ринку.

У росії різко подорожчають ковбаса та сосиски. Великі виробники ковбаси та сосисок почали попереджати торгові мережі про підвищення відпускних цін з наступного року, розповіли джерела серед ретейлерів. За їхніми словами, про збільшення вартості своєї продукції на 10% із лютого 2025 року повідомили «Черкізово», «Атяшево» (ГК «Таліна») та «Нова столиця» (бренд «Єгор’євська»). Великолуцький м’ясокомбінат вирішив підняти ціни на 7%. 2024 року в цій категорії товарів «серйозної інфляції» не було, тому підвищення вартості продукції великими федеральними виробниками стане першим з 2023 року, стверджує співрозмовник «Ведомостей».

У росії почалося банкрутство одного з найбільших виробників чіпів – компанії “Ангстрем” (Зеленоград). У компанії запроваджено процедуру спостереження, а рішення про визнання боржника банкрутом було прийнято за заявою банку «Зеніт» 2 грудня 2024 р. Згідно з матеріалами справи, у листопаді 2019 р. суд стягнув з «Ангстрему» на користь «Зеніту» 1 млрд рублів, але гроші завод не повертає. Завод був знаковим для росії і мав стати найбільшим гравцем у виробництві мікрочіпів. Його курирував близький до путіна колишній міністр зв’язку Леонід Рейман. Він отримав держфінансування на $1 млрд — його компанія у 2008 році залучила кредитну лінію ВЕБ у розмірі 815 млн євро на створення виробництва процесорів, смарт-карток, електронних паспортів. Проект підтримував уряд та Рада безпеки. Накопичивши понад 100 млрд рублів боргів, «Ангстрем» несподівано перестав платити за кредитами. У 2024 р. «Ангстрем» перестав мати засоби для ведення діяльності, зазначала податкова служба. За її даними, у “Ангстрема” налічується 108 виконавчих проваджень на 147,6 млрд руб.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного