S&P знизило довгостроковий рейтинг Києва: що відомо

1 червня 2022, 18:33Новини428

Этот материал также доступен на русском

Здатність Києва здійснювати боргові виплати може швидко змінитись через війну.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг Києва в іноземній та національній валюті з рівня B- до CCC+ із негативним прогнозом.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, зазначає FinClub.

Так, перегляд рейтингу Києва обґрунтований зниженням 27 травня суверенних кредитних рейтингів України. У разі зниження суверенного рейтингу до рівня CCC та нижче агентство обмежує рейтинги органів місцевого самоврядування на рівні оцінки трансфертної вартості та конвертованості (T&C).

«Хоча наша оцінка T&C для України безпосередньо обмежує кредитний рейтинг емітента в іноземній валюті для Києва, вона також може побічно вплинути на наш кредитний рейтинг емітента у національній валюті, наприклад, у разі реструктуризації боргу», – йдеться і повідомленні.

За даними S&P, станом на середину квітня 2022 року Київ мав достатньо ліквідності (8 млрд грн еквівалентних $270 млн) для обслуговування боргових зобов’язань протягом наступного року. Водночас у разі реструктуризації боргу в іноземній валюті місто може ухвалити рішення щодо реструктуризації боргу в національній валюті за прикладом 2015 року.

В агентстві зазначають, що здатність Києва здійснювати боргові виплати може швидко змінитись через війну.

«Незалежно від тривалості воєнних дій санкції та пов’язані з ними політичні ризики, ймовірно, будуть якийсь час присутні. Потенційні ефекти можуть включати зміщення товарних ринків, особливо нафти та газу, збої у ланцюжках постачань, тиск інфляції, послаблення зростання та волатильність ринку капіталу», – повідомляє S&P.

Агентство наголошує, що перегляд рейтингу у бік нижчого можливий у разі погіршення ліквідності або зміни пріоритету з обслуговування боргових зобов’язань на фінансування власних потреб, а також у разі зниження суверенних рейтингів. Поліпшення прогнозу до “стабільного” також можливе у разі підвищення прогнозу суверенного рейтингу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Сам факт тиску на суд є неприпустимою поведінкою. В поєднанні з масованою інформаційною атакою – тим більше