Ринок праці сьогодні: з початку війни кількість вакансій скоротилася у 20 разів

29 квітня 2022, 16:51Новини428

Этот материал также доступен на русском

З початку війни переважна більшість компаній (78%) здійснили непопулярні заходи стосовно своїх співробітників.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні у квітні кількість відкритих вакансій скоротилася у 20 разів, якщо порівнювати з довоєнним періодом.

Про це йдеться в аналітичному огляді ринку праці, підготовленим експертним центром кадрового порталу grc.ua, зазначає Investory News.

Війна примусила бізнес скорочувати та оптимізувати свою діяльність, частина компаній взагалі припинила існування. Українські спеціалісти, які втратили роботу через переїзд в інші міста або через скорочення чи звільнення, активно шукають роботу. Однак попит на роботу значно перевищує пропозиції. У квітні відкритих вакансій в цілому в Україні у 20 разів менше, ніж у довоєнний період. В пріоритеті українських компаній збереження та підтримка наявних працівників”, — йдеться в повідомленні.

У дослідженні зазначається, що відкриваються вакансії переважно на заміну співробітників, які виїхали, або підприємства після релокації шукають працівників на новому місці.

Водночас із початку війни переважна більшість компаній (78%) здійснили непопулярні заходи стосовно своїх співробітників.

Чверті опитаних не виплатили заробітну плату. Звільнили або скоротили працівників у 16,5% компаній, 10% відправили у відпустку своїм коштом. Чверть опитаних, якщо й працює, то отримує неповну виплату заробітної плати. Найбільше респондентів відповіло, що їм скоротили заробітну плату більше ніж на 30%”, — зазначається в повідомленні.

Дані були отримані внаслідок бліцопитування, проведеного кадровим порталом grc.ua у березні 2022 року. В опитуванні взяли участь 311 компаній осіб з різних галузей та регіонів України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...