За кордоном

“Руйнуються імперії”: експерт розповів, як санкції поступово руйнують Росію

20 грудня 2023, 10:55Новини142

За словами політолога Олега Лісного, зараз так звані прихильники Путіна поступово втрачають свої статки, що може прискорити процес економічного розвалу РФ

  • Посилання скопійованоlink copied

Усупереч твердженням пропагандистів із Кремля, у Росії спостерігається значна економічна криза. Нещодавно яйця стали дефіцитним продуктом для росіян, і планується їх імпорт із Туреччини й Ірану. Зокрема, ухвалюються нові санкції проти компаній і представників країни-агресора.

Про це повідомив політолог Олег Лісний у коментарі виданню “24 Канал”.

Ці події вибудовуються в послідовний ланцюг, який може призвести до повного руйнування економічної стабільності в Росії. Нині прихильники Путіна поступово втрачають своє матеріальне благополуччя.

За словами Лісного, тиждень тому в Бєлгородській області Росії ввели обмеження на продаж яєць, обмеживши кількість до двадцяти штук на одну людину. Тоді як у Кремлі стверджують, що “все йде за планом”, із 1 січня 2024 року планується імпортувати яйця з Туреччини й Ірану для компенсації дефіциту.

“Такі ситуації я називаю “чорними лебедями”. Де тонко — там і рветься. Курей треба годувати, своїх кормів не вистачило. Царю довелося “челобитну” подавати. На таких ситуаціях і руйнуються імперії. Згадаймо повстання в Росії — там не ідеї були: або сигарети подорожчали, або горілку не завезли. Тут можемо замінити будь-який продукт”, — зазначив політолог.

Відіграє роль і той факт, що поступово впроваджуються санкції, які будуються покроково, уражаючи певні категорії, з метою завдати остаточного удару. Нещодавно Євросоюз запровадив 12-й пакет санкцій проти Росії, починаючи з 1 січня 2024 року. У межах цих заходів було розширено заборону на транзит усіх товарів, що використовуються на полі бою, під забороною опинилися російські діаманти, а 147 фізичних і юридичних осіб зазнали персональних обмежень.

За словами експерта, складно передбачити, які дії зроблять росіяни у відповідь на погіршення економічної ситуації та введення нових санкцій. Олег Лісний вважає, що наразі відсутня масова мотивація до протидії Путіну. Однак страх перед безпосередніми наслідками та владою без нього може впливати на відсутність активних дій із боку громадян. Політичні та соціальні динаміки в країні можуть змінюватися, і в майбутньому ситуація може розвиватися інакше.

“Вони згуртовуватимуться біля Путіна, але недовго. Такі санкції вибиватимуть впевненість у майбутньому. У них майно та гроші заховані були на Заході. Кожну копієчку можна порахувати й нерухомість. Зараз у них забирають майбутнє. Удар за ударом, і мінімальний спрацює як вирішальний. Тобто це працює в перспективі”, — пояснив він.

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення