Розмінування сільгоспземель: обстежено вже понад 160 тис. гектарів

11 липня 2023, 16:00Новини76

Всього з початку року обстежено понад 160 тисяч га сільгоспземель з 470 тисяч га, визначених для пріоритетного розмінування.

  • Посилання скопійованоlink copied

На сьогодні обстежено більше третини земель сільгосппризначення, визначених для першочергового повернення в господарську експлуатацію. За даними ОВА, лише минулого тижня піротехніки обстежили понад 3,5 тисячі гектарів сільгоспземель у чотирьох регіонах України.

Зокрема, в Харківській області обстежено 135 га сільгоспугідь, Чернігівській – 393 га, Миколаївській – 1 019 га, Херсонській – 1 968 га.

Всього з початку року обстежено понад 160 тисяч га сільгоспземель з 470 тисяч га, визначених для пріоритетного розмінування.

Український Уряд працює над посиленням спроможностей операторів протимінної діяльності. Зокрема, суттєво пришвидшить темпи обстеження та розмінування територій використання машин для розмінування та сучасних технологій обстеження.

Як зазначала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко під час нещодавньої робочої поїздки до Харкова, до кінця року Україна розраховує на постачання п’ятдесяти машин для розмінування та іншого необхідного обладнання. Окрім того, зроблено важливі кроки з налагодження виробництва комплектуючих до машин іноземних зразків в Україні: в рамках Конференції з питань відновлення в Лондоні українськими, хорватським та данським виробниками підписано відповідні меморандуми. Також Уряд підтримує масштабування виробництва суто вітчизняних розробок. Наприклад, розроблених харківськими виробниками машин для підготовки ґрунту до розмінування, які нині проходять сертифікацію.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога