За кордоном

«Роснафта» не змогла продати 6,5 млн тонн нафти через вимогу розрахунків в рублях – Reuters

25 квітня 2022, 19:06Новини340

Минулого тижня «Роснафта» запропонувала на тендері 6,5 млн тонн нафти і попросила 100% передоплати та конвертації платежу в рублі. Але не вийшло

  • Посилання скопійованоlink copied

Російський нафтовий гігант «Роснафта» не зміг продати 6,5 млн тонн сировини на ринку, оскільки зажадав повну передоплату в рублях, пише Reuters із посиланням на трейдерів.

Ключові факти

  • Тендер провалився через жорсткі санкції за вторгнення РФ в Україну, зазначає видання.
  • Минулого тижня «Роснафта» запропонувала на тендері 6,5 млн тонн нафти і попросила 100% передоплати та конвертації платежу в рублі за закупівлю нафти. До понеділка жодних заявок не було подано, кажуть трейдери.
  • Проте, деякі з пропонованих обсягів нафти можуть бути продані за приватними угодами, каже джерело в одному із азійських трейдерів.
  • Головною метою тендеру було «оголошення ринку про вимогу оплати в рублях», що було досягнуто, зазначило інше джерело, знайоме з тендером.

Контекст

Обсяги «Роснафти» та «Газпромнафти» у квітні склали 29 млн барелів, або майже 1 млн барелів на добу, що становить понад 40% загального обсягу експорту сирої нафти марки Urals із західних портів РФ у квітні.

Нафтопереробники в Європі дедалі менше хочуть переробляти російську нафту. Війна та санкції проти РФ вже призвели до того, що багато західних покупців російської нафти припинили нові спотові закупівлі. Найбільший нафтотрейдер Vitol Group істотно обмежить продаж нафти з РФ у другому кварталі, а до кінця цього року планує повністю припинити торгівлю російською сировиною. До цього аналогічні рішення ухвалили компанії BP, Shell та Eni.

Великі світові торгові будинки планують скоротити закупівлю нафти та пального у російських державних нафтових компаній із 15 травня.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”