За кордономОгляд ЗМІ

російська «Новатек» відкриває офіс у Китаї для збуту газу в умовах санкцій

7 лютого 2024, 15:08Новини70

Це може допомогти «Новатек» знайти клієнтів для свого новітнього проєкту з виробництва зрідженого природного газу «Арктик ЗПГ 2» після запровадження санкцій із боку США

  • Посилання скопійованоlink copied

російська «Новатек» створює нову команду в Китаї для вивчення ринку збуту палива, оскільки санкції США перешкоджають планам експорту з його нового багатомільярдного арктичного проєкту. Про це пише Reuters.

За даними видання, цей крок ілюструє постійну орієнтацію російських енергетичних компаній на Азію, особливо на Китай, після того, як конфлікт в Україні перекрив їм доступ до європейських ринків. Операція в Китаї може допомогти «Новатеку» знайти клієнтів для свого новітнього проєкту з виробництва зрідженого природного газу «Арктик ЗПГ 2» після запровадження санкцій із боку США.

«Новатек», найбільший російський виробник ЗПГ, протягом останніх місяців формує команду з розвитку бізнесу та маркетингу в Пекіні, пише видання. За словами двох джерел, нову команду очолив Сюй Цзіньхай, колишній китайський топменеджер російського енергетичного кредитора «Газпромбанку», і вона буде підпорядкована Novatek (China) Holdings.

Проєкт «Арктик ЗПГ 2», який є частиною амбіцій росії стати провідним світовим постачальником ЗПГ, потрапив під санкції США в листопаді минулого року, до його запланованого запуску цьогоріч. «Новатек» і партнери, такі, як французька TotalEnergies (TTEF.PA), повідомили запланованим покупцям, зокрема китайським Shenergy Group і Zhejiang Energy, а також іспанській Repsol, що постачання не будуть здійснені.

Інші інвестори «Арктик ЗПГ 2», у тому числі Китайська національна нафтова корпорація (CNPC) і CNOOC Ltd, звернулися з проханням про скасування санкцій США.

«Це спроба переорієнтувати свій портфель на потенційних китайських клієнтів, які можуть впоратися з режимом санкцій», – сказало одне з джерел Reuters.

Створення китайського підрозділу слідує за від’їздом більшої частини сингапурської команди «Новатеку» з маркетингу й торгівлі ЗПГ за останні кілька місяців на тлі побоювань, що на бізнес компанії вплинуть санкції, сказав китайський керівник, близький до компанії.

Джерело

За кордоном
Сьогодні, 12:06 • Новини • За кордоном
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення