За кордоном

Російська компанія «Русал» через санкції може втратити третину експорту – Bloomberg

17 квітня 2024, 10:33Новини450

Біржі металів відіграють ключову роль у сприянні торгівлі промисловими металами по всьому світу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Російська алюмінієва компанія «Русал» побоюється, що до 36% її продажів можуть опинитися під загрозою через санкції США і Великої Британії.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на близьке до компанії джерело, передає Укрінформ.

За попередніми оцінками «Русала», санкції можуть вплинути щонайменше на 1,5 млн тонн річного обсягу продажів, порівняно з виробництвом у 3,8 млн тонн торік та продажами у 4,2 млн тонн торік, розповіло джерело видання.

За словами співрозмовника Bloomberg, як наслідок, «Русал» може бути змушений скоротити виробництво. Він також порівняв ситуацію зі світовою фінансовою кризою, яка різко вдарила по попиту в 2008 році.

Водночас агентство пише, що ця оцінка розходиться з думкою більшості західних аналітиків, які стверджують, що санкції проти російських металів, запроваджені в п’ятницю, матимуть обмежений вплив на попит і пропозицію на світовому ринку.

США та Британія заборонили постачання нового алюмінію, міді та нікелю російського виробництва на біржі, включаючи Лондонську біржу металів, але санкції не забороняють продавати метал від виробників трейдерам або споживачам.

Зазначається, що одним з найбільших клієнтів «Русала» є швейцарська компанія Glencore, яка має давній контракт на купівлю великих обсягів його продукції.

Джерело зазначило, що «Русал» побоюється, що Glencore скористається санкціями, щоб послатися на форс-мажорні обставини або спробує домовитися про знижену ціну на метал.

Як повідомляв Укрінформ, 13 квітня Міністерство фінансів США в координації зі Сполученим Королівством ввели нові обмеження проти експорту Росією алюмінію, міді та нікелю.

У Мінфіні США повідомили, що в результаті нових санкцій світові біржі металів, такі як Лондонська біржа металів (LME) й Чиказька товарна біржа (CME), не зможуть приймати новий алюміній, мідь і нікель, вироблені в Росії.

Біржі металів відіграють ключову роль у сприянні торгівлі промисловими металами по всьому світу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення