За кордоном

Росії перестали повертати борги через санкції

24 березня 2023, 12:50Новини491

Найбільшими боржниками Росії є: Білорусь ($8,5 млрд), Бангладеш ($4,4 млрд), Індія ($3,3 млрд), В’єтнам ($1,5 млрд) та Ємен ($1,2 млрд)

  • Посилання скопійованоlink copied

Країни-боржники перестали платити Росії за держкредитами через санкції.

У 2022 році Москва отримала від іноземних позичальників лише 11,13 млрд руб. у вигляді відсотків за двосторонніми кредитами замість запланованих 48,68 млрд руб., пише РБК з посиланням на матеріалами Мінфіну зі стратегічного планування на 2022 рік.

Відсотковий дохід від державних кредитів у попередні роки був у 5–6 разів вищим: у 2021 році Мінфін отримав трохи більше 52 млрд руб. .

Зокрема, після вторгнення Росії до України у лютому 2022 року Мінфін США заборонив здійснювати операції з російськими Центробанком, Мінфіном та Фондом національного добробуту (ФНБ). ЄС прийняв аналогічну заборону. Крім того, під санкції США та ЄС потрапив ВЕБ.РФ, який до цього виступав агентом із таких платежів на адресу Росії від іноземних держав.

Станом на 21 березня Росія отримала лише 0,3 млрд руб. відсоткового доходу за боргами зарубіжних країн та компаній-позичальників, випливає з даних порталу «Електронний бюджет». Інформація щодо повернення основного боргу не розкривається після того, як Мінфін засекретив дані про джерела фінансування дефіциту бюджету.

Загальна заборгованість нерезидентів перед російськими органами держуправління на 1 січня 2022 року становила $49 млрд. Згідно з даними Світового банку на кінець 2021 року, найбільшими боржниками Росії були: Білорусь ($8,5 млрд), Бангладеш ($4,4 млрд), Індія ($3, 3 млрд), В’єтнам ($1,5 млрд) та Ємен ($1,2 млрд).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»