Проблемні борги

“Рівнеоблводоканалу” боргують понад 40% споживачів

6 вересня 2024, 15:45Новини436

Этот материал также доступен на русском

Які найбільші боржники та як з них стягують гроші

  • Посилання скопійованоlink copied

Споживачі заборгували “Рівнеоблводоканалу” понад 137 мільйонів гривень. Нещодавно під час повірки лічильника у приватному будинку в Рівному виявили, що різниця між зафіксованим у водоканалі показником і фактичним споживанням становить понад сім тисяч кубічних метрів, тож споживачу нарахували 210 тисяч гривень боргу.

Про це у своєму Telegram написав голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш.

Виконувач директора “Рівнеоблводоканалу” Андрій Грухаль пояснив Суспільному, що сім тисяч кубічних метрів — це той об’єм води, якого звичайній сім’ї вистачає майже на 60 років.

"Рівнеоблводоканалу" боргують понад 40% споживачів. Які найбільші боржники та як з них стягують гроші
Андрій Грухаль. Рівнеоблводоканал

Чи рекордним є борг у розмірі 210 тисяч гривень

У середньому звичайна сім’я (3-4 людини) використовує 10 кубічних метрів холодної води у місяць.

Нещодавно трапився випадок, коли працівники нашого підприємства в одному із приватних будинків Рівного, проводячи повірку водолічильника холодної води, зафіксували різницю між показником лічильника, який був у нас зафіксований, та фактичним показником цього приладу — 7 275 кубічних метрів. Тобто споживач взагалі не передавав фактичні показники лічильника. І тепер йому нараховано 210 тисяч гривень боргу.

Варто додати, що деякі споживачі недбало ставляться до того, аби вчасно передавати показники водолічильників, тож ми вкотре нагадуємо, що це їхній обов’язок. Оскільки у надавача послуг, тобто у нас, показники відсутні, підприємство змушене проводити нарахування за нормами споживання. Трапляються випадки, коли споживачі подають неправдиві показники, просто “з голови”, а потім виходить така невідповідність.

Найбільша сума боргу за послуги водопостачання і водовідведення — 300 тисяч гривень. Це фізична особа з Рівного, яка 12 років накопичувала борги. Наразі її майно арештоване, а рахунки — заблоковані.

Якими є визначені норми споживання води на людину в місяць

Згідно з рішенням Рівненської обласної ради від 6 вересня 2017 року, для споживачів “Рівнеоблводоканалу” є різні затверджені норми споживання води для в розрізі населених пунктів.

Один із найбільш “популярних” нормативів при відсутності будинкових і квартирних засобів обліку води — “норма споживання послуг з централізованого постачання питної води на одну особу в багатоквартирному житловому будинку з водопроводом і каналізацією, централізованим гарячим водопостачанням, з ваннами, обладнаними душами”. Вона становить 6,6 кубічних метрів на місяць, або ж 220 літрів на добу, на одну людину.

Якщо у квартирі встановлений водолічильник, і він повірений, то споживач сплачує за фактично використану воду, згідно з показниками водолічильника.

Який відсоток споживачів можна назвати боржниками

Загалом “Рівнеоблводоканалу” боргують 41,27% споживачів. Проте варто пояснити: лише 6% — це злісні неплатники, які не сплачують роками. Решта платять з різною періодичністю: хтось раз у квартал, інші – раз у півроку, рік, тому ми їх “тимчасово” відносимо до категорії “боржники”.

Загальний борг усіх споживачів перед “Рівнеоблводоканалом” — 137 616 126, 88 грн (понад 137 млн грн). Це в загальному заборгували і фізичні, і юридичні особи.

Які способи стягнення боргів застосовує водоканал

Боржникам надсилаються претензії листом. Якщо боржник відмовляється добровільно проводити оплату, не укладає договір реструктуризації боргу, не реагує на повідомлення та заклики щодо сплати за спожиті послуги, свідомо накопичує борги, то в такому випадку підприємство вимушене звертатися до суду.

Після винесення рішення та направлення його до приватних або державних виконавців, відбувається стягнення боргу в примусовому порядку. У першу чергу – шляхом арешту коштів боржника та списання їх з рахунків без згоди власника. У разі відсутності у боржника коштів чи цінностей, достатніх для погашення боргу, арештовують та реалізовують рухоме та нерухоме майно. Нещодавно через аукціон був проданий автомобіль, а кошти з продажу пішли на оплату боргу за наші послуги.

До споживачів звертаються із проханням оплачувати послуги вчасно, а якщо немає можливості розрахуватися — укласти договір на реструктуризацію боргу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн