Резерви Нацбанку на початок року зросли до $28,5 мільярда

7 січня 2023, 13:28Новини225

Резерви зросли завдяки валютним надходженням від міжнародних партнерів

  • Посилання скопійованоlink copied

Міжнародні резерви України станом на 1 січня 2023 року становили $28,49 млрд, у грудні минулого року вони зросли на 1,9% або на $540 млн.

Як повідомляє пресслужба НБУ, резерви зросли завдяки валютним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили інтервенції з продажу валюти для підтримання фіксованого курсу.

Зокрема, на валютні рахунки уряду в Національному банку у грудні надійшло $4,47 млрд, з них:

  • $2,03 млрд – від США (через трастовий фонд Світового банку);
  • $598,7 млн – від Європейського Союзу;
  • $540,7 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
  • $402 млн – від Світового банку;
  • $367,8 млн – від уряду Канади;
  • $528,9 млн – від інших міжнародних кредиторів.

Водночас уряд України сплатив на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $833,9 млн. Зокрема, $714,3 млн спрямовано на обслуговування та погашення валютних ОВДП, а $119,6 млн – боргу перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $166,2 млн.

При цьому НБУ минулого місяця продав на валютному ринку $3,19 млрд, а викупив до резервів – $29,6 млн. Таким чином, чистий продаж валюти Національним банком у грудні зріс до $3,16 млрд.

“Збільшення інтервенцій НБУ з продажу валюти минулого місяця пов’язане насамперед із сезонним чинником – активізацією бюджетних видатків наприкінці року. На валютний ринок також впливав високий попит бізнесу та населення на імпорт альтернативних джерел енергії та збільшення імпорту пального для їх роботи в умовах дефіциту електроенергії, спричиненого терористичними атаками Росії”, – пояснили у Нацбанку.

Крім того, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) у грудні обумовила збільшення резервів на $231,6 млн.

Нацбанк зауважує, що упродовж 2022 року міжнародні резерви України зменшилися на 7,9%. При цьому минулого року Україна отримала безпрецедентну світову фінансову підтримку на загальну суму близько $32,1 млрд. Крім того, у 2022 році країна отримала близько $3,1 млрд завдяки розміщенню валютних ОВДП.

“Це разом із міжнародною допомогою дало змогу компенсувати значну частину чистих інтервенцій НБУ з продажу валюти ($25 млрд) та виплат країни за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті ($9,1 млрд)”, – зазначає НБУ.

Джерело: https://biz.censor.net/n3391761

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу