Ремонт пошкоджень “Північних потоків” коштуватиме мінімум $500 млн, – The New York Times

27 грудня 2022, 12:12Новини345

Багато країн Європи вважають, що Москва причетна до підривів на “Північних потоках”

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними видання The New York Times, компанія Nord Stream AG, яка є оператором пошкоджених у вересні газогонів “Північний потік” і “Північний потік-2”, почала попередню оцінку вартості ремонту труб і відновлення постачання ними газу. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Європейську правду.

Один кошторис ремонту “Північних потоків” оцінює вартість ремонту в суму, яка починається приблизно з 500 мільйонів доларів, повідомило джерело. Крім того, російські представники вивчають, як довго пошкоджені труби газогонів можуть витримувати вплив солоної морської води.

Як відомо, багато країн Європи вважають, що Москва причетна до підривів на “Північних потоках”, хоча докази цього публічно оголошені не були.

The New York Times зазначає, що інцидент не приніс Росії однозначних вигод, адже та й далі мусить платити Україні за транзит газу, вже не може використовувати аргумент про дешеве блакитне паливо для впливу на Німеччини й буде змушена витратитись на ремонт “Північних потоків”. Водночас через диверсію на газогонах призвів до зростання цін на газ у Європі щонайменше до весни 2023 року, що могло спонукати європейські країни підштовхувати Україну до переговорів про швидке завершення війни.

Той факт, що одна з труб “Північного потоку-2” залишається неушкодженою, також означає, що в умовах енергетичної кризи Німеччина може змінити курс і дозволити цій трубі почати перекачувати газ“, – додає NYT.

Нагадуємо, в ніч проти 26 вересня стались витоки газу на одній із ниток “Північного потоку-2” на південний схід від острова Борнгольм, а також обох нитках “Північного потоку”. Данія, Швеція та Норвегія сходяться на тому, що витоки були спричинені підривами трубопроводів.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Сам факт тиску на суд є неприпустимою поведінкою. В поєднанні з масованою інформаційною атакою – тим більше