Рейдерство 2023: кількість справ стрімко росте

10 листопада 2023, 14:32Новини235

Этот материал также доступен на русском

Левова частка проваджень відкривається за підробку документів

  • Посилання скопійованоlink copied

312 кримінальних проваджень за статтями щодо рейдерства було відкрито в Україні за 10 місяців 2023 року. Це у 2,4 рази більше, ніж за весь 2022 рік, коли було зареєстровано 131 провадження. Попри стрімке зростання, активність рейдерів все ще не повернулась до показників 2021 року, коли було зафіксовано вдвічі більше справ за відповідними статтями — 614 проваджень.

Переважна більшість справ про рейдерство — майже дві третини від загальної кількості або 199 проваджень — було відкрито через підробку документів (ст.205-1 ККУ). До судового розгляду вже дійшло менше чверті від загальної кількості — 46 справ.

Через протидію господарської діяльності (ст.206 ККУ) цьогоріч зареєстровано 64 провадження — це п’ята частина від загальної кількості справ про рейдерство. За десять місяців поточного року до суду ще не дійшла жодна з таких справ.

Помітно побільшало справ через протиправне заволодіння майном (ст 206-2 ККУ) — відкрито 49 проваджень. Варто зазначити, що цьогоріч за цією статтею до суду надійшла рекордна кількість справ — аж 12% від загальної кількості відкритих. Для порівняння, у 2019 році до суду надійшло 4% проваджень, у 2021 — 7%, а у 2022 жодна справа за цією статтею не потрапила до суду.

Джерело: Опендатабот

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Неприпустимо, щоб адвокати, які стоять на захисті прав і свобод громадян, ставали жертвами насильства, особливо від тих, хто має захищати закон і порядок

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків