За кордоном

Реформа фондового ринку Китаю: слабкі менеджери отримають менше

14 березня 2025, 12:24Новини43

Этот материал также доступен на русском

Реформа є частиною кампанії Китаю із залучення довгострокового капіталу на фондовий ринок в умовах уповільнення економіки та торгової війни з США

  • Посилання скопійованоlink copied

Китайська влада розглядає можливість скорочення зарплат фондових менеджерів, які показують результати нижчі за ринкові, у рамках масштабної реформи індустрії взаємних фондів обсягом 33 трильйони юанів ($4,6 трильйона). Про це повідомляють джерела, знайомі з ситуацією.

За даними анонімних джерел, Комісія з регулювання цінних паперів Китаю (CSRC) пропонує зменшувати зарплати керівників фондів на 50%, якщо їхні інвестиційні продукти демонструють збитки або відстають від своїх бенчмарків на 10% і більше.

Ці обмеження стануть частиною довгострокового механізму оцінки, який розробляє регулятор. Проте поки що невідомо, на який період діятимуть нові правила.

Зміна принципів оцінки фондових керівників

За новими правилами, щонайменше 50% оцінки топменеджерів буде залежати від фінансової ефективності їхніх фондів, тоді як такі показники, як розмір фонду та його місце в рейтингу, стануть менш значущими.

Згідно з попереднім проєктом, 80% оцінки фондових менеджерів буде базуватися на їхній тривалій (3+ роки) прибутковості. Також можливе запровадження затримки виплат зарплати або навіть її повернення, якщо результати будуть незадовільними.

CSRC поки що не прокоментувала ситуацію.

Чому Китай посилює контроль за фондовими ринками?

Реформа є частиною кампанії Китаю із залучення довгострокового капіталу на фондовий ринок в умовах уповільнення економіки та торгової війни з США.

Голова CSRC У Цін ще в січні заявив, що оновлення мотиваційних механізмів у взаємних фондах може збільшити обсяги інвестицій у китайські акції на 10% щороку протягом наступних трьох років.

Наслідки для інвесторів та фондової галузі

Незважаючи на зростання китайської індустрії взаємних фондів та прихід глобальних гравців, таких як Fidelity International Ltd., багато фондів відставали від ринку, що підривало довіру інвесторів.

Активні фонди у 2023 році показали середню дохідність 4%, тоді як китайський фондовий індекс CSI 300 зріс на 15%. Розчаровані інвестори почали частіше вкладати кошти у біржові фонди (ETF), які показали значне зростання активів.

Крім того, державні страхові компанії Китаю з 2025 року будуть зобов’язані інвестувати 30% нових страхових премій у китайські акції, що також стимулюватиме фондовий ринок.

Запропоновані реформи покликані підвищити ефективність роботи інвестиційних фондів та переконати довгострокових інвесторів вкладати в китайський ринок капіталу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного