“Рефінансування старих боргів у 5-7-9 потрібно переглядати”, – С. Марченко

1 квітня 2021, 10:53Новини169

Рефінансування старих боргів та “оборотка” мали дати можливість компаніям перевести подих на час кризи.

  • Посилання скопійованоlink copied

Програма 5-7-9 після постковідного переформатування передбачала підтримку бізнесу, який постраждав від пандемії. Але зараз одну з опцій програми – поповнення оборотних коштів під 3% річних, ‒ досить активно використовують аграрії для фінансування посівної кампанії. Чи є адекватним таке використання антикризової допомоги прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

“При першій хвилі пандемії уряд прагнув максимально швидко запровадити заходи з державної підтримки усіх малих і середніх підприємств, незалежно від виду діяльності. Сьогодні, за результатами року ми чітко розуміємо, в якій мірі постраждали ті чи інші сфери, і в залежності від цього будемо робити відповідні зміни у програмі, щоб забезпечити пропорційність держдопомоги отриманим збиткам.

На мою думку, антикризова версія 5-7-9 проходить звичайний шлях будь-якого тимчасового інструменту. Тепер відбувається його певне викривлення, що порушує перед Мінфіном питання доцільності такого інструменту, адже його мета – надати малому-середньому бізнесу подушку ліквідності. Тому програмі знову необхідне переформатування.

Ми не можемо встановити обмеження, щоб кредити не видавалися певній галузі, це неправильно, до того ж багато аграріїв минулого року постраждали від посухи, їх також важливо підтримувати. На мій погляд, необхідно зібрати інформацію та удосконалити вимоги до учасників. Думаю, найближчим часом ми будемо до цього готові”, – зазначив міністр.

При цьому він відмітив, що від початку метою програми була підтримка інвестиційних проєктів бізнесу.

Рефінансування старих боргів та “оборотка” мали дати можливість компаніям перевести подих на час кризи.

“Думаю, зараз варто повертатися до пріоритетних завдань: розвитку бізнесу, створення нових робочих місць. У бізнесу був рік часу: хто не зміг скористатися цією допомогою – що ж, держава не повинна кредитувати економіку, це не наше завдання. У нас на порозі новий локдаун. Я гадаю, антикризові програми не треба чіпати. А ось рефінансування старих боргів – потрібно переглядати. До речі, динаміка останніх місяців показує, що рефінансування вже наситило ринок”, – зазначив пан Марченко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

НААКУ

Статті • Влада i люди
Чим більше арбітражних керуючих проголосує, тим чіткішим і однозначним вийде сигнал від спільноти

НААКУ

Статті • Влада i люди
Національний банк України стає обов’язковим учасником справ про банкрутство страховика

НААКУ

Статті • Влада i люди
Висновки за результатом проведеного аналізу ФГД – це головне підґрунтя для розшуку та повернення активів боржника